| Adelinaa2 a întrebat:

Daca ai primul contac sexual si ai fost virgina cit timp iti curge singe?

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este foarte variabil. Unele fete nu sangereaza deloc, altele sangereaza 1-2 picaturi in timpul contactului sexual, altele sangereaza 1-2 ore dupa aceea, iar altele pot sangera cateva zile (pana la 3-4 zile)

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vorbim de picături care pot fi prezente între 5 și 7 zile.
Pa, pa.

| Ea12345 a răspuns:

Doar pe moment, cateva picaturi. Sau poate sa nu curga deloc.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Depinde si de organism.De obicei curge foarte putin.Cateva picaturi.Si alteori nu curge deloc!

| Matt24 a răspuns:

Poate sa fie deloc sau cateva minute. Daca se prelungeste la cateva ore, si nu da semne de oprire este cazul sa intrebati un medic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, sângerarea după deflorare este redusă şi durează DOAR câteva minute.

Dar, în cazuri foarte RARE, ea poate dura chiar şi 3-5 zile ( şi poate avea aspect de menstruaţie ) - asta în cazul în care nu erai foarte aproape de perioada menstruală şi menstra a venit mai devreme.

Toate cele bune.

| lolylolypops a răspuns:

Depinde de organism! Intre cateva minute si 7 zile.

| BlueArrow a răspuns:

Nu curge mult timp. Curge ca la o mica taietura.

| AbcesProblem a răspuns:

62 de ani si 5 luni, dar nu te ingrijora, tu o sa mori virgina!

| Alle8D a răspuns:

5 ore -.-.