| MihutIoana a întrebat:

Buna. Am avut contact neprotejat pe data de 5 noiembrie, iar prima mea zi a menstrei a fost pe 16 oct. De doua luni mentionez ca menstruatia imi vine la 31 de zile inainte fiind mereu la 28 de zile. As vrea sa stiu daca e risc de sarcina? Desi eu cred ca sansele ar fi nule
Am dureri si presiune in abdomen si sanii umflati si durerosi. Poate cineva sa imi dea un raspuns. Va multumesc

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog nu astepta aici diagnostice

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca faceti sex neprotejat, da, este risc de sarcina.Asteapta sa iti vina menstruatia luna aceasta, iar daca intarzie 10-14 zile, poti face un test de sarcina. Faptul ca acum vine la 31 de zile in loc de 28 nu e motiv de ingrijorare.Ciclul mentrual mai trece oricum prin destule schimbari pana la menopauza.Fii cu capul pe umeri si folositi protectie!

| Marius22222222222 a răspuns:

Poate fi o dereglare hormonala

| ClaRa91 a răspuns:

Cum lasati toti gigeii neterminati sa termine in voi?