| MadalinaDidi a întrebat:

am avut contact sexual cu prietenul meu dar nu m-am protejat, desi nu si-a dat drumul in minesi s-a spalathappyam facut un test de sarcina si a iesit negativ dar ciclul nu a venit pana acum, am facut calcul si cam pe 15 ar fi ultima zi in care tr sa-mi vina, e posibil sa am o intarziere? ca de obicei mai am de 3-4 zile intarziere sau e posibil sa fiu insarcinata, sanii ma dor, dar am niste ani la care sunt in dezvoltare si ma mai dureau oricum durerea nu este puternica, am inteles ca este o durere puternica, burtanu e deloc tare, asa cum se spune, dar imi fac griji din cauza ciclului. ce trebuie sa fac? imi este frica

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu esti insarcinata si mie mi s-a intamplat iti intarzie ff putin mie mi-a intarziat 15 zile odata si nu am fost insarcinata.Stai linistita nu esti insarcinata, sigur.Sanii te dor ca tr sa-ti vina ciclu si tr sa-ti vina zilele astea.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Semne de sarcina nu poti avea cum, ci numai cam la 5 saptamani de la contactul sexual. Testul de sarcina trebuie sa-l faci la minim 21 de zile de la contactul sexual, altfel faptul ca e negativ nu are nici o valoare. Contactul sexual mentionat are un risc de sarcina intre 4 si 27% in functie de perioada ciclului menstrual in care s-a desfasurat. Deocamdata numai Dumnezeu stie daca esti sau nu insarcinata, nu-ti mai face griji si asteapta momentul in care iti poti face test de sarcina.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Tu chiar crezi că burta devine tare imediat după o fixare de sarcină? După 2-3 luni de sarcină când sarcina crește în volum.
Dacă este posibil să mai întârzie? Nu știe nimeni, organismul dă gongul.
Dacă menstra întârzie mai mult de 5-7 și chiar 10 zile trebuie să te gândești că poate fi o sarcină!
Cel mai bun sfat este să te protejezi cu prezervativ, paza bună trece primejdia rea.
Pa, pa.

| pUphyK a răspuns:

Salutare, hey stai linistita nu ai nici o sarcina eu am riscat chiar de 3 ori si am reusit aici e principalul ca nu a dat drumu in tine, ce pot zice riscul este dar daca testul este negativ nu estiinsarcinata va veni si ciclul, am trecut prin asta si stiu.

dar alta data hai sa te protejezi ca cred cai ma bine pentru tine (dar asta trebuie sa fac si eu xD)

pa pa :*

| omega123 a răspuns:

Oi fi eu un baiat de 16 ani da ma descurc si la asta! K sa vedem! UNU la mana, ai fc o mare greseala ca nu ai intrerupt sedinta de imperechere ca sa verifici dc porti sau nu protectie
Doi la mana, bine ca ti-am citit mesajuhappy si TREI la mana ar trebui sa mai fc unca un test si dc tot e neg nu te opri, ia si tu de la farm niste pastile pentru oprire a sarcinii si o sa mearga, ai incredere am vazut asta intr-un serial TV
Sper ca am fost de folos! succes! happywinking