| KatherineSophia a întrebat:

Funda! Va rog sa ma ajutati! am avut contact sexual in a10 zi de menstruatie ( adica cu zilele in care am fost pe ciclu in total 10 zile ) primul nr a fost ok ( cu prezervativ) dupa prietenul meu s-a spalat si i-am facut sex oral. nu a reusit sa se termine. a fost la baie s-a spalat iar cu sapun si a urinat foarte putin dupa care am facut sex din nou protejat doar ca prezervativul s-a rupt fara ca el sa ejaculeze! dupa 24 de ore am luat escapelle dar azi ma masturbat si varful prezervativului a ramas in mine si azi a iesit cand m-am masturbat, m-am speriat in data de 4 am facut sex si in data de 5 am luat escapelle deci au trecut aproape 5 zile de cand am luat pastila. dupa 6 zile de cand am luat pastila mi-a venit menstruatia aia falsa provocata de pastila, a fost maronie, farmacista mi-a spus ca asa o sa mi se intample. in 26feb trebuia sa imi vina menstruatia si au trecut 3 zile si inca nu a aparut,, sunt foarte ingrijorata, am luat pastila de a2a zii deci nu ar trebui sa fiu insarcinata, niste sfaturi?

1 răspuns:
| Alcyon a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Daca n-a ejaculat in tine, slabe sanse... Sunt cupluri care-o fac asa ani de zile si nu patesc nimic. Totusi, poate ca ar fi bine sa te orientezi spre o alta metoda de contraceptie, fiindca se pare ca prezervativul nu prea e pentru tine. Mergi la un ginecolog, sa afli ce alte variante mai sunt.