| larisaa13 a întrebat:

Sunt cam îngrijorată. Luna trecută pe 11 am avut contact sexual protejat și din nefericire s-a rupt prezervativul și a ejaculat in mine. Pe 2 Iunie îmi venise iar pe 7 se terminase. Am luat escapelle după mai puțin de o ora de la acest incident. După 6 zile am avut o sângerare vaginală care a ținut 4 zile. Astăzi, după aproape o luna de la folosirea pastilei, in momentul in care normal ar fi trebuit sa-mi vina menstruația am o scurgere maronie și ma dor sânii. Oare sa fie vreun semn ca mi vine menstruația? Sau vreun semn ca sunt însărcinată? Pastila am
Luat o după 4 zile de la ultima menstruație iar mie normal menstruația îmi întârzie 5 zile- o săptămâna și înainte cu o saptamana de a mi veni încep sa ma dor sânii dar acum nu știu de ce a apărut și aceasta scurgere.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Acea pastilă ți-a dereglat ciclul menstrual pentru următoarele câteva luni.
Nu te aștepta să îți vină la data când erai obișnuită, acum nu vei mai putea ști când te afli în perioada fertilă.

| Carinaaaaaaaaa a răspuns:

Probabil sunt reacții adverse ale pastilei. Mai bine mergi la un control pentru a fi cât mai sigura