| anonim_4396 a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat dupa 5 zile dupa ce mi-a trecut ciclul. Menstruatia nu e regulata... trebuia sa-mi vina la inceputul lunii dar nu mi-a venit pana acum. Luna trecuta a venit dupa o luna jumatate.contactul a fost la inceputul lunii trecute, acum o luna si cateva zile. Sansele de a fi insarcinata... care suntbig grinbig grin?

2 răspunsuri:
| Anecherry a răspuns:

Bineinteles ca sunt sanse sa fi ramas insarcinata, sa-ti spun in ce proportie nu stiu. mai bine ia-ti un test de sarcina si vezi atunci ce iese. anyway, incearca sa te gandesti de doua ori inainte de a face sex neprotejat, riscurile sunt foarte mari iar ele nu implica numai o eventuala sarcinahappy.

| sclifos a răspuns:

Aici sunt 2 cazuri, ori este un ciclu cu intirziere, ori esti gravida, asta deja numai tu poti verifica, cei aici asa greu...