| Joltedoru a întrebat:

Am avut contact sexual neprotejat prin penetrare, fara ejaculare. E posibil sa apara o sarcina nedorita? La cati cm trebuie introdus penisul si cata cantitate de sperma este nevoie pentru a nu lasa pe cineva insarcinata?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

In general este nevoie de litrii de sperma, dar se intampla cateodata ca nici nu faci pana la capat insa ai norocul sa ramai insarcinata. =))
Vezi tu, de ce s-au inventat prezervativele? Crezi ca aia nu or avut ce lucra sau chiar sunt bune la ceva?
http://www.avort.ro/
http://www.sfaturiortodoxe.ro/_avort.htm
http://video.resursecrestine.ro/......-avortului
Avortul nu este bun, este pacat mare impotriva Duhului Sfant, nu zic ca de fapt nici fornicatia si curvia nu-s nici ele lucruri sfinte, dar atata cat te protejezi nu ajungi acolo incat sa ucizi, sa nimicesti lucrarea Duhului Sfant.
Domnul sa fie cu tine!

6 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Nu cm sau cantitatea spermei conteaza, ci faptul ca nu v-ati protejat. Acesta este cauza care ar trebui sa te ingrijoreze.

| mihaela_7412 a răspuns:

Nu e nevoie de o cantitate anume da e posibil dar ia postinor daca ai 1 2 zi, daca nu fa un test dupa o saptamana si o sa vezi

| Silviu591 a răspuns:

3. 28 cm si 2, 4 ml de sperma.hai ma fi serioasa.inteleg ca esti foarte ingrijorata. dar nici sa gandesti cum trebuie nu poti? deci in primul rand.protejati`va altadata.si in legatura cu sarcina.depinde in ce perioada ati facut`o. la cate zile dupa sau inaintea menstruatiei.

| Ellameh a răspuns:

Doamne ca greu o fi sa-ti dai seama daca ai rmas sau nu daca nu a ejaculat. Cu ce sa ramai, cu aer? Tu nu esti sigura daca a ejaculat sau nu, nu daca ai ramas gravida. In cazul asta intreaba-l pe el daca a ejaculat sau nu... Si o sa-ti dai dupa seama daca ai ramas sau nu. Greu e doamne...

| rosogalavinia a răspuns:

Pe la vreo 2 - 3 cm cred. Dar nu trebuia sa faci sex cred ca nu esti majora, si mai ales neprotejat

| Joltedoru explică:

Nu a ejaculat, e posibila o sarcina in acest caz?