Buna seara, tocmai ce am avut un contact sexual cu iubita mea, protejat, iar mai apoi dupa vreo 25 minute am incercat neprotejat, doar am introdus-o de 2 -3 ori maxim. Considerati ca este posibil sa apara o sarcina neprevazuta?
Mersi.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte posibil a ramana insarcinata daca:
- fata este in perioada fertila si daca
- au existat mai multe partide de sex consecutiv.

Ceea ce userul de mai sus a spus, este total eronat!
Poti sa lasi o fata insarcinata daca este in perioada fertila si prin 1 singura introducere a penisului, chiar daca nu ejaculezi in ea, dar sa fii avut o ejaculare anterioara (de la o masturbare sau o alta partida de sex), pentru ca, sperma ramasa pe teava, se scurge in primele 2-3 secunde, in vaginul fetei si sarcina se produce imediat. Repet, DOAR daca fata este in perioada fertila!

| corbulalbrosu a răspuns:

Raspunsul corect in acest caz este....BINEINTELES CA DA. Insa NUMAI/DOAR in cazul in care primul act sexual s-a terminat cu o ejaculare si dupa aceea NU ai urinat inainte de a intretinea sexul neprotejat. Si de asemenea numai daca a existat si cea de-a 2 conditie OBLIGATORIE si anume ca partenera ta sa fi fost in acel moment intruna dintre zilele PERIOADEI FERTILE. In cazul in care sunt intrunite aceste conditii exista NEsansa de a se putea forma o sarcina....nedorita. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Da, este, Cu condiția ca tu să nu fi urinat după ejacularea anterioară și ea să fie în perioada fertilă.

| wpetterssone a răspuns:

Probabilitatea este destul de mare. Cât timp penisul nu a fost acoperit, probabilitatea de a rămâne însărcinată este foarte mare. Deși ai introdus-o de 2-3 ori, doar un spermatozoid sănătos este necesar pentru a se dezvolta un embrion. Deci, dacă ai introdus-o de 2-3 ori, se putea număra și acel spermatozoid. Nu pot să îți spun exact: DA ESTE ÎNSĂRCINATĂ sau NU, NU ESTE ÎNSĂRCINATĂ, deoarece probabilitatea de a fi însărcinată este mică, dar totuși posibilă.

| anamaria82726 a răspuns:

Poate de la alt contact. De la acesta eu spun ca nu. Si chiar daca ai fi avut ceva pe penis e pra putin de 2-3 ori ca sa ramana insarcinata

| NicoleEazi a răspuns:

Doar daca era in perioada fertila este posibil.Si baiat fiind ma gandesc ca iti dai seama cand iti vine sa ejaculezi, daca ai ejaculat afara nu ar trebui sa fie probleme.