| alexia2427 a întrebat:

Buna,am avut contact sexual pe data de 13 luna asta si s-a rupt prezervativul.Am luat pastila de a doua zi la 20 de min dupa(ellaone) Prezervativul s-a spart cand scos o din mine si s-a rupt in lateral.Eram la al doilea numar dar el nu si daduse drumul.Ciclul de luna trecuta mi-a inceput pe data de 27 si mi s-a terminat pe data de 31. Intrebarea mea este, as fi putut ramane? Eu cred ca nu dar astept si parerile voastre

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai luat pastila de a2a zi sanse nu prea ar fi

| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca ai putea sa fii gravida...doar erai la 2 saptamani dupa ciclul, adica in plina perioada fertila (daca cumva ai ciclul de tip regulat).