| Alexia6754 a întrebat:

Buna,am avut contact sexual protejat, dar s-a rupt prezervativul.Eram la al doilea numar, bineinteles am schimbat si prezervativul.El s-a spart in lateral si iubitul meu mi-a spus ca penisul era afara cand s-a spart, cred ca as fi simtit ceva umed macar daca era sa fi terminat in mine.La 20 min am luat ellaone.Contactul a avut loc pe 13 luna aceasta, iar cm s-a terminat pe 31. Eu nu am ciclul regulat dar pe aplicatia pe care o am pe tlf imi apare ca eram la doua zile dupa ce mi se terminase ovulatia. Eu nu prea cred ca as fi insarcinata pentru ca nu a terminat deloc la al doilea numar si am luat si pastila, dar vreau sa stiu si parerea voastra

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uita de menstruatie, ca nu mai vine nimic cum trebuie pe urmatorele 6-12 luni, fiindca bomba hormonala pe care ti-ai bagat-o in corp si care ti-a spulberat ovulul fecundat, ti-a dat peste cap tot sistemul hormonal si acum vei experimenta efectele secundare, de la acea pastila.

Cum tu nu ai ciclul regulat, este impsoibil sa si cand se produce ovulatia, pentru ca nu exista aplicatie pe pamantul asta care sa-ti poata calcula asa ceva, nici tie si nici tuturor femeilor cu cilcu neregulat.

Folositi prezrevativul la sex, dar informeaza baiatul sa nu mai cumpere prezervative mari de la farmacie, ca sa impersioneze farmacista, ca se sparg si te lasa pe tine gravida.

Prezervativele se rup/sparg dintr-un singur motiv: sunt mult prea mari/largi pentru cuculetul baiatului si atunci se rasucesc pe cuc in timpul sexului, se intind la maxim si pocnesc!

Un prezervativ pus corect trebuie sa intre foarte gre pe penisul in erectie, si sa nu faca cute sau pliuri, stand precum pielita de salam, perfect lipita pe salam.

| dullcat a răspuns:

Cel mai probabil nu esti insarcinata.

| GeorgeCazan a răspuns:

Nu ești.

| adrian54353545 a răspuns:

Ba da esti