| Andreea213334 a întrebat:

Buna, am avut contact sexual protejat iar dupa 9 zile mi-a venit menstruatia cu 3 zile inainte decat trebuia sa imi vina, este posibil sa fiu însărcinată?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Este cu totul imposibil sa poti fi insarcinata datorita faptului ca :
1.) Actul sexual a fost protejat prin prezervativ si acesta a ramas intreg, intact si fixat pe penis la terminarea sexului intretinut.
2.) Actul sexual a fost intretinut in mod absolut cert/sigur in una din zilele PERIOADEI DE INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual, adica in perioada ultimeloi 11 -12 zile ale ciclului.
3.) Pornirea sangerarii menstruale cu 3 zile mai devreme fata de data prognozata, calculata, se produce din cauza unor dereglari hotmonale minore care se produc frecvent in organismul fetelor inca adolescente.
4.) Insasi simpla pornire a sangerarii menstruale (a menstruatiei) reprezinta GARANTIA ferma ca OVULUL nu a fost fecundat si in proportie de 100% NU exista o sarcina instalata in interiorul uterului.
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
| MariaJust a răspuns:

Daca ai facut sex protejat fara incidente (prezervativ rupt sau scos pe furis) de ce ti-ai face griji cu privire la sarcina?

| REEEAAAAADEAAAAACASSS0202 a răspuns:

Daca ti-a venit inseamna ca nu esti insarcinata