| anonim_4396 a întrebat:

Pe 1 am avut un contact sexual protejat cu prezervativ, prezervativul a fost in regula nu s-a spart nu nimic, pe 10 mi-a venit menstruatia exact la data la care trebuia, doar ca m-a tinut 3 zile vad ca de azi s-a oprit de tot, de regula ma tinea 7 zile, e posibil sa fiu insarcinata?

4 răspunsuri:
| unarab40 a răspuns:

Nu cred,, e vb de o infectie sau irregulare de sarcina atat.bafta

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă aţi folosit CORECT prezervativul şi l-aţi verificat după actul sexual ( să NU fie rupt ), atunci NU ai cum să rămâi însărcinată!

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Ma indoiesc ca ai fi insarcinata. Faptul ca ati folosit prezervativul, faptul ca ti-a venit menstruatia la termen, nu cred ca ai de ce sa fii ingijorata.
Poate organismul tau a raspuns diferit de aceasta data, s-a curatat uterul mai repede si de aici durata mai mica a menstruatiei.

| Hαppiηеss a răspuns:

Daca nu au existat accidente cu prezervativul si ti-a mai venit si menstruatia nu ai cum sa fi insarcinata.
Te-a tinut mai putin din alte motive.