| Gina-Maria_Ene_1997 a întrebat:

Am avut o relatie cu un baiat 3 ani jumatate, dar in ultimul an relatia noastra s-a racit, mai mult el, si intre timp am inceput sa vorbesc cu un baiat. Ei sunt total opusi unul fata de celalalt. Acum o saptamana m.am despartit de fostul si am aprofundat putin relatia cu baiatul actual. Acum 2 zile m-a sunat fostul si a inceput sa-mi zica ca si-a dat seama ca a gresit ca este constient ca nu v-a mai fii nimic intre noi dar in orice problema sa-l contactez. Problema mea este ca nu sunt singura daca sa continui cu baiatul actual sau nu. De impacat mu vreau sa ma impac cu fostul dar nu stiu ce sa fac cu actualul. Multumesc!

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Trebuie sa analizezi ca anume nu iti place la el si daca are indeajuns de multe calitati care sa te faca sa ii poti tolera eventualele defecte. Totusi, nu prea e bine sa incepi o relatie cu o persoana pe care nu esti sigura ca o placi...pentru ca de obicei, pe masura ce relatia avanseaza, toleranta devine din ce in ce mai mica, iar defectele iti vor parea din ce in ce mai mari.

| RAY a răspuns:

Omul nu se schimba niciodata, urmeaza calea pe care esti in prezent

| sofisis a răspuns:

Pai daca nu vrei nici cu unul, nici cu altul...la ce ai nevoie de noi? Fostul e clar ca e istorie. Actualul e...ih. Deci cauta un al treilea.

| SG1995 a răspuns:

Fa ce simti, foarte multe fete si femei ajung in punctul in care abordeaza o relatie doar sa aiba curaju sa o rupa cu relatia anterioara. Ideea e ca daca fostul e un ticalos nu merita sa te intorci la el, cat despre actual daca nu simti nimic pentru el spune-i in fata nu-l mai amagi.

| HazelEyes77 a răspuns:

Eu zic sa stai o perioada singura sa ti pui ordine in ganduri si sa analizezi daca tii sau nu la baiatul cu care ai o relatie in prezent. Nu poti sa continui sa stai cu cineva fara sa simti nimic. Nu i corect fata de el nici fata de tine sa te minti singura.

| Elena9328 a răspuns:

Daca simți că nu te vezi lângă el, da i drumul și lasă l sa fie fericit lângă un om care chiar îl merită. Așa și tu, poți fi fericita lângă un om. Daca relația de 3 ani sa răcit, de ce nu ai incercat sa vezi care sunt motivele? Intr o relație nu sunt numai momente frumoase, daca erați căsătoriți ce făceați? Și tu cum ai văzut că el e cam rece, in loc sa vezi cauza, ai fugit în brațele altuia? Ce i in capul tau?