| bombonik_2309 a întrebat:

Buna deci e legat de intrebarea: http://www.TPU.ro/......te-dragut/
Ieri actualul s-a despartit de mine! A venit la mine acasa si mi-a zis,, Stiu ca tu mai ai sentimente fata de Alex(celalalt baiat de care mi-a placut), asa ca nu cred ca mai putem fi impreuna, eu te iubesc enorm dar tu nu, pa-pa " Si mi-a dat ultimul sarut, dupa aceea am inceput sa plang :(('
Nu stiu ce sa fac, am incercat sa-l impac dar nu raspunde la tel si nici la usa casei, iar la mess mi-a dat invisibile :(
Ce sa fac? Si eu il iubesc, dar cateodata cand il vad pe fostul cu alta imi vine sa plang, iar el(cel de care m-am despartit) a observat asta si cred ca de asta s-a despartit de mine :(
Nu stiu ce sa fac! Un sfat!

3 răspunsuri:
| deedeelina a răspuns:

E vina ta ca nu ti-ai facut ordine in suflet si in sentimente. E posibil sa-l iubesti pe fostul, iar pe actualul cu care ai fost sa fie doar o atractie foarte puternica. Ai avut de pierdut prin asta, prin faptul ca nu ai fost corecta fata de el.
Un sfat care pot sa ti`l dau: lasa`l un timp, nu-l mai cauta. si in timpul asta demosntreaza`i ca pe el il iubesti, iar asta o faci stand singura. IN NICIUN CAZ SA TE "COMBINI" CU ALTUL!
Timpul le va aseza pe toate!
Si nu uita: CE E AL TAU E PUS DE`O PARTE! love struck

| Bombonicăăăă a răspuns:

Deedeelina nu este vina ei...nikiodata nu poti sa stii ce o sa ti se intample cu inima

| dcm4ever a răspuns:

Parerea mea este sa nu te mai uiti ABSOLUT DE LOC la "Alex" cand e si actualul in preajma si incearca sa ii spui ca vrei sa fi iar cu el, ca il iubesti etc.
Succes!