| anonim_4396 a întrebat:

Am avut o relatie de 10 ani cu prietena mea care murea de mine si ar fi facut orice pentru mine, insa voia sa ne mutam amandoi de vreo 4 ani cu toate ca eu o suparam des si acum 2 ani chiar am parasito 2 luni pentru motivul ca voia sa ne casatorim. In fine ea se mandrea cu puiu ei peste tot. Acum 2 luni insa a plecat fara sa-mi spuna in Anglia, cred pentru asi face un viitor dar nu-mi spune unde e si de vorbit a vorbit cu mine doar o data la inceput pe mes si m-a intrebat daca e grea pui asteptarea ca ea a asteptat 10 ani. A plecat cu toate ca a stat inainte 20 de zile inchisa in camera ei si suferea, slabise cam 9 kg si ultima seara m-a pupat continu ca niciodata
Vrbeste doar cu o prietena careia ii zice ca nu se mai intoarce niciodata si ca daca mi-ar auzi vocea n-ar rezista si nu vrea sa ma mai sune niciodata.Ne iubeam enorm, am fost singurul in viata ei si practic ne-am crescut amandoi. O iubesc enorm si vreau o parere daca credeti ca ma va mai cauta tinand cont ca mama ei nu ma suporta. Credeti ca poate uita 10 ani? Credeti ca va putea rezista fara mine acolo si cum? As face orice pentru ea dar cred ca am pierdut-o si ma gandesc numai la ea.

8 răspunsuri:
| SweetPrinces a răspuns:

10 ani si tu nu ai ceruto de sotie sincer nu am cuvinte, nu stiu cum ai putut sai faci asa ceva, poate acum ea vrea sa iti arete cum e sa suferi sa simti ce a simtit si ea poate asa o sa stii si tu mai bine ce vrei cu adevarat de la viata, asa se intampla cand nu pretuiesti pe cineva atunci cand trebuie acum poate iti dai seama ce femeie ai avut langa tine ca nu a meritat sa o faci sa sufere, acum dai si tu ei timp sa isi adune gandurile las-o in pace sai treaca supararea asta mare pe tine sa se linisteasca si apoi poate te va suna, tu trebuie doar sa ai rabdare multa sa te rogi sa se intoarca la tine bafta multa

| vyo a răspuns:

La cata suferinta i-ai provocat e si normal sa fie suparata pe tine si sa nu se mai intoarca, sti este o vorba in lumea asta ochi care nu se vad se uita. Gandeste-te au fost 10 ani de asteptare destul timp sa te gandesti ce trebuia sa faci, acum regretele nu isi mai au locul, cred ca s-a dus termenul tau, succes cu viitoarea daca o sa mai fie.

| sofia_1672 a răspuns:

Parerea mea ca ea ink te mai iubeste si cu siguranta ca ii este greu acolo fara tine dar trebuie sa faca si ea asta sa vezi cum e sa suferi.cum ai spus u 10 ani nu_i de joaca, practic ati crescut impreuna dar ce a fost in capul tau s-o faci sa sufere asa de mult?
daca chiar o iubesti arata_i asta, arata_i ca te_ai schimbat, insista mult ca ea o sa te ierte si o sa va impacati. daca nu poti lua legatura cu ea mergi acasa la mama ei si stai de capul ei pana o sa te accepte si o sa_ti dea vreun nr de-al ei sau vreo adresa unde ar fi ea. daca ai merge dupa ea ar fi un gest foarte frumos din partea ta.nah nu stiu ce sa mai zic.bafta in continuare si daca va impacati trebuie sa ne promiti ca n_o s_o faci sa sufere si o sa va casatoriti si o sa traiti fericiti pana la adanci batraneti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E clar ca ea ink te mai iubeste asa ca nu lasa asta sa te framantewinking incearca sa aflii tot ce poti...sunt sigur ca si ea ink te mai iubeste si nu ced ca a uitat cei 10 anibig grin

| bunker a răspuns:

Pai tata, cum sa-ti zic. daca ea a plecat si nu mai vrea sa stie de tine(chiar daca te mai iubeste) TU trebuie sa-ti misti fundul si sa te duci dupa ea.nu sa o astepti ca natafleata. daca o iubesti atat de mult, fugi dupa ea! ai doar o viata, doar o iubire si nimic nu-ti pica de-a gata

| magdayry a răspuns:

Scz dar meriti daca o suparai, durerea sufleteasca e cea mai grea, am trecut prin ce trece ea si am slabit si eu dar e mai bine sa termini decat sa suferi pentru o persoana care nu merita, las-o in pace daca ai facut-o sa sufere, nu o meriti, are dreptul sa-si refaca viata

| metin4 a răspuns:

Eu cred ca ea acum se candeste la tine si tu la ea si ar trebui sa te duci dupa ea si ai sa vezi "iubirea nu moare nici odata"

| metin4 a răspuns:

Eu cred ca inca te iubeste si zilnic isi aduce aminte de tine eu in locul tau m-as duce si mas casatori cu ea si as face un copil cu ea...si dac te schimbi iti zic ca vrea sa fie inapoi cu tine parerea mea e ca sa te muti si tu acolo cu ea si sa stati acolo "iubirea nu moare nici odata