| sleier a întrebat:

Buna ziua Am o problema dar sa incep cu inceputul Am cunoscut o fata in autobuz acum 2 ani Ei ii placea mult de mine si am inceput sa vorbim prin mesaje sau la telefon Ma placea foarte mult am vorbit pentru o perioada de timp si era bine dar ma cauta prea des si nu aveam timp de ea si nici nu imi placea de ea asa de mult Asa ca i-am zis ca nu mia vreau sa vorbim In acea zi m-a sunat de 50 sau 60 de ori si mi-a trimis nenumarate mesaje Insa eu nu i-am raspuns A trecut o saptamana sau mai mult si nu ma mai cauta fiindca nu am mai vorbit Imi era dor de ea intr-un fel Dar dupa un timp am vazut ca era cu altcineva dar nu a stat mult iar cand a ineput scoala in toamna am intalnit-o din nou Si se tinea dupa mine din nou ma cauta si ma suna mereu si mi-am zis sa ii acord o sansa Si am ajuns sa o plac dar dupa 3 luni am auzit multe lucruri urate despre ea ca statea cu baieti si ii insela cu altii din cauza ca statea cu bunicii ei iar ei nu aveau grija e educatia ei Iar dupa un timp ma insealt si pe mine cu un fost prieten. Am lasat-o dar m-a cautat din nou zicea ca se sinucide si ca ii pare rau etc sa oferita sa imi inapoieze o bratara de argint de la mine dar nu am vruto pentru ca afost in cadou Am fost om cu ea mereu Dar am iertato si am discutat mult despre tot ce a facut nu doar cu mine ci si cu ceilanti stiam totul am vazut si conversatiile cu fostii a fast de acord sa imi zica absolut tot si ca vrea sa sa schimbe in bine si m-am hotarat sa o ajut dar eram paranoic si gelos pentru ca m-a inselat si ma candeam ca o va face din nou Pana am facut 6 sau 7 luni de relatie am fost gelos si o puneam cateodata sa imi faca poze sa vad unde este si cu cine am pus-o sa blockeze pe Facebook toti fostii prieteni etc dar dupa un timp nu mai eram asa pentru ca am trecut peste si o iubeam din inima o iubesc inca o iubesc sincer am facut si dragoste cu ea Era prima data pentru amandoi Ne era bine am petrecut o vara intreaga impreuna mereu unul langa celalalt alaturi la bine si la rau Era alta persoana era si ea geloasa acum si imi arata ca ma iubeste Era minunat incepuse scoala si totul era bine Am facut un an de relatie si i-am cumparat un tort si o bluza care o voia de mult pentru ca ea nu o duce pre bine cu banii si a inceput sa planga ma strans in brate foarte tare si mi-a zis ca ma iubeste Am avut multe momente ca aceste Mereu o faceam fericita sau ii ziceam ceva si incepea sa se emotioneze si sa planga si ma lua in brate Era totul bine stia ca o iubesc si stiam ca ma iubeste Ne mai certam bineinteles ca toata lumea dar in geleral era bine Pana intr-o zi cand am lovit-o cu un bulgare de zapata si s-a suparat ca i se increteste parul Si nu a vrut sa ma tina de mana si nici sa ma sarute Eram in autogara afara si i-am zis sa intram inauntru pentru ca imi era frig si nu a vrut era nervoasa Bun Am plecat singur iar in urma mea a vanit un coleg de clasa la ea si a stat acolo si vorbeau Nu imi fac griji pentru ala pentru ca e un amarat Cred ca are si un handicap sau ceva E inofensiv dar e ciudat Sta si sa holbeaza la oameni in Fine Nu am vorbit cu ea deloc si nu i-am raspuns la mesaje pentru ca eram suparat De obicei ea face din asta dar de data asta am facut eu Si a doua zi nu a vrut sa ne vedem pentru ca a zis ca iese cu matusa ei in oras sa mance ceva Eu nu prea am crezuto pentru ca ma certasem cu ea si o stiu razbunatoare si ma devenit din nou gelos si ma gandeam ca va iesi cu alt baiat Dupa a zis ca ramane peste noapte la matusa ei Am innebunit de gelozie si i-am zis ca nu o cred si ca iese cu altcineva in oras Mare greseala am facut Stiam ca nu este asa si stiam ca e la matusa ei Nu stiu ce ma apucat Si s-a suparat enorm de tare si mi-a trims poze sa vad Si era la matusa ei pana la urma A zis ca am intrecut masura si ca am exagerat de data asta cu gelozia mea A zisca vrea sa luam o pauza de 1 saptamana si am zis ok A doua zi ma suna si vorbim am tot vorbit si a zis ca nu e pregatita sa ne imapacat pentru ca am ranito foarte tare de tata asta Am mai vorbit noi si pana la uram ne-am despartit Mi-a trimis un mesaj frumos si lung de despartire Am inceput sa plang Am mai plans eu pentru ea pentru ca o iubesc mult ea este cel mai drag lucru pe care il am Dar i-am trimis si eu un mesaj imens si frumos Spunandui ca o iubesc dar daca am ranito atat de mult voi pleca din viata ei Ea nu prea voia sa ne despartim dar am facut-o Nu am mai vorbit o vreme Iar ea de revelion a iesit cu o prietena de a ei in oras Prietena ei este o retardata sa zic asa O Barfeste pe la spate Dar ea nu stie Insa ii voi zice eu ca nu are pe nimeni in viata ei in afara de mine ASA si au iesit si acolo sau intalnit cu inca doi baieti Iubita mea este in calsa a 10 a iar prietena ei a 8 a la iar baietii a 9 a Ele sau imbatat si prietena ei sa sarutat cu unu pe acolo Iar la plecare celalalt a pupato pe buze pe prietena mea A zis ca a fost rapid si ca ea nici nu a realizat La fel a zis si ala pentru ca am vorbit cu el si ii era frica ca il bat pentru ca sunt mai mare ca el si am multi prieteni si am si un fizic mai bun ca el Ii era foarte frica baituluii dar rezolv eu cu el pentru ce a facut A profitat de ea ca era beata Eu am afltat despre asta de pe Facebook ei pentru ca inca aveam parola dar acum nu o mai am si amandoi au acceeasi poveste In fine nu era cu mine intr-o relatie deci nu m-a inselat dar m-am simtit groazvnic de rau si tradat Am confrunato pe ea si a zis ca asa a fast Iar eu nu i-am vorbit prea frumos am zis ca se desparte de mine si dupa se linge cu toti nu am injurat-o dar i-am zis chestii de acest gen Si ca degeaba imi zicea ca ma iubeste daca dupa bea si se pupa Bine daca el a pupato asa rapid nu era vina ei Plus nu cred ca ea vreodata ar fi pupat pe unul ca ala E un pusti mic si gras E un bleg din cate am vorbit cu el A profitat ca era beata si atat Dar ea a zis ca nu mai vrea sa auda de mine ca am ranito prea mult si am zis ca se gandeste doar la ea Si eu eram ranit Acum nu am mai vorbit cu ea de o saptamana dar vreau sa ne impacam daca mai vrea si ea Dar nu stiu ce sa fac Cum sa ma impac cu ea ce sa ii zic ce sa fac? Gelos nu voi mai fi niciodata si nici posesiv Vreau sa fie totul ca inainte Sa ne iubim din nou Ea a zis ca nu mai are sentimente asa mult pentru mine din cauza a ce am facut Dar cine stie Ce ma sfatuiti sa fac Am nevoie de ajutat-o ps Eu am inselat-o pe ea niciodata si nici pe alte fete cu care am fost Iar pe ea am iubit-o si o iubesc cel mai mult din toate si sunt loial si vreau sa fiu doar cu ea si sa o fac fericita Sunt un baiat bun dar nu vreau sa fiu luat de fraier Ma luat adota la inceput dar de atunci ma respectat. CE SA FAC TPU AM NEVOIE DE MULTE STATURI dau funda!

Răspuns Câştigător
| Creierash a răspuns:

Hai ca mi-a placut. Chiar am avut rabdarea sa citesc tot. O poveste care la persoana a III-a e amuzanta. Nu si pentru tine.

Trebuie sa intelegi intai cum te vede ea: la inceput era scai dupa tine, iar cand tu o certai, ea ar fi facut orice sa fiti impreuna. Acum insa e invers. Oricat ai vrea tu, ea nu ar mai vrea sa fie cu tine.

Nu stiu eu ce varsta ai tu, dar daca ea e o adolescenta, ce te astepti de la ea? Vrea sa exploreze. A vazut cum e cu tine, acum cauta pe altul pentru ca cu tine s-a cam plictisit (i s-a incretit parul mai!).

Curios lucru este ca tu ai ierta-o ori de cate ori te-ar insela. Nu faci bine. Incearca sa ai un respect de sine. Consideri ca ea e o fata demna de respectat? Eu din ce am citit nu o consider respectabila. Eu zic sa cauti alta. Spui ca ai mai fost cu fete, o sa mai fi si de acum incolo. Fata asta s-a schimbat in ultimul an sau de cand va cunoasteti, ma refer la ce ar face ca sa fie cu tine. Inainte facea totul, acum nu mai vrea. Trebuie sa intelegi ca nu o face din razbunare, pur si simplu e genul de om care s-a plictisit, si vrea cu altcineva, de aici si faptul ca inseala cam mult. E cam usuratica. Serios vorbesc. Mai asteapta pentru alta fata, ea nu merita sa fie cu tine.

| sleier explică (pentru Creierash):

Da stiu ca este cam usuratica. Dar m-am indragostit de ea. Dar ma simt si naspa pentru ce a facut de revelion. Totusi chiar daca era despatita de mine tot ma doare sa aud ca a facut astfel de lucruri. Cand m-a inselat prima data...nici nu o cunosteam si nu cred ca ma iubea ea atat de mult. Dar acum stiam ca ma iubeste. Totul era bine pana sa o acuz eu cu geloziile mele. Noapte trecuta pe la 2 dimineata am vorbit cu ea. I-am trimis cateva mesaje sa vad ce face si am incehiat cu : vorbim maine. si ea a zis poate. iar eu am raspuns cu asta Hei. Daca nu ai timp maine atunci da-mi un mesaj cand ai timp sa vorbim Pana atunci iti doresc toate cele bune. Noapte buna. A fost bine sa mai aud cate ceva de la tine. Cateodata ma gandesc si eu ca nu e o fata buna ..pentru ca m-a inselat prima data si a facut chestia aia de revelion dar in acelasi timp ma gandesc si la toate momentele frumoase impreuna. La cum plangea langa mine in pat cand stateam si ii ziceam vorbe frumoase. Plangea de emotie. Pe scurt a fost frumos intre noi. Dar ea este in clasa a 10 a acum iar eu in a 12 a si ma gandeam cand eram cu ea daca ma va astepta 2 ani pana intra si ea la facultate. Daca imi va fi loiala si nu ma va insela cat timp eu nu sunt cu ea. Bineinteles ca mai veneam si acasa. Si am vorbit cu ea despre asta si imi zicea ca ma asteapta. Acum nu situ ce sa fac. Stiu ca am fost prea bun cu ea cateodata iar alte ori prea rau. Imi este foarte greu fara ea. Acum am vazut ca s-a imprietenit cu mai multi baieti pe Facebook. Nu stiu daca vorbeste cu ei sau nu sau daca i-au dat ei cerere vazand ca este singura. Aaa si am vazut ca nici pozele cu mine de pe Facebook nu le-a sters. Ce ma sfatuiesti sa fac?

| Creierash a răspuns (pentru sleier):

Nu te va astepta 2 ani. Te-a inselat cand erai acolo in oras cu ea. Iti dai seama cand nu vei mai fi... O sa il insele si pe ala cu care te va insela!
Imi pare rau de tine. Daca tu accepti sa fii cu o fata atat de usuratica, este treaba ta. Fiecare decide cat de tolerant sa fie. Eu nu as suporta. Sgatul meu este sa o lasi in pace. Vei gasi pe cineva care chiar sa tina la tine.

| sleier explică (pentru Creierash):

Pai ea tine la mine. Ma inselat la inceput dar de atunci nu a mai facut asta. Ca a pupato ala e alta treaba. Nu era cu mine si era si beata.El a pupato rapid. Gen te duci la ofata si o pupi pe buze fara ca ea sa se astepte. Plus ca la sters de la prieteni pe pustiul ala. Azi am vorbit cu ea cateva minute la telefon si a vorbit frumos ( nu am mai vorbit cu ea la telefon de 2 saptamani ) Mi-a zis ca va sta in oras la matusa ei o saptamana (ea sta la tara si eu la fel) i-am zis ca vom vorbi mai tarziu. Imi fac griji acum sa nu iasa in oras cu alti baieti pentru ca am vazut ca s-a imprietenit cu multi baieti pe Facebook

8 răspunsuri:
| danutzu96 a răspuns:

Aloeuuu, un rezumat te rog.

| sleier explică (pentru danutzu96):

Suntem impreuna de 1 an si 3 luni ne-am certat pentru ca eram eu gelos si am luat o pauza de la pauza sa ajuns sa despartire dupa un timp a venit revelionul a iesit cu o prietena si 2 pusti mai mici ca ea a baut sa imbatat si unul din aia a pupato pe buze inainte de plecare pentru ca a vazut ca era beata si a profitat. Ce sa fac sa o castig inapoi? Dar mai bine citesti varianta lunga

| Anonimplaygirlls a răspuns:

Părerea mea este că greșești când îi ceri aa ți facă poze. Las o mai libera, că să poată să prindă încredere din nou in tine. Și faza cu revlionul și pupatul pe buze, las o mai moale nu mai face atâta tam tam. Du te la ea cu un buchet de flori, trandafiri o cutie de bomboane și o brățară și spune i ca ai greșit și că o iubești și nu poți concepe viața fără ea. Dacă nu poți să i zici fata in fata, lasă i le la ușă.

| KoA a răspuns:

Sincer., daca as fi fost in locul tau m-as fi despartit de mult de ea, din cate ai tastat tu acolo, nu e genul care sa vrea o relatie serioasa, deocamdata ea vrea mai mult sa se "distreze" ca sa zic asa, sunt multe alte fete in lume, ma rog nu ma bag peste tine, ramane la decizia ta

| anonimus777 a răspuns:

Fii atent te înțeleg în primul rand nu mai fi frt gelos pe băieți niciodata nu am spurtat gelozia la un băiat urăsc acest lucru o relație este bazata pe încredere reciproca altfel se va destram intr-o zi.eu cred ca încă mai tine la tine fii atent fai cadouri oricât de mici ar fi ele scoate-o la un film oferăi ciocolata trandafiri și chești de acestea femeiești