| anonim_4396 a întrebat:

am avut o relatie de aproape o luna cu un coleg ( sper sa aveti rabdate sa cititi). Chestia e ca el era deja intr-o relatie si eu am acceptat sa fiu cu el deci practic am fost amantalaughing bine eu nu as fi vrut sa fie asa si nu pentru ca nu e bine sa te bagi peste altii ( ca pana la urma conteaza sa imi fie mie bine pentru ca si altele s-ar baga peste mine, nimeni nu iti vrea binele etc.- stiu ca suna urat dar asta e adevarul!) ci pentru ca a inceput sa imi placa mai mult de cat as fi vrut de el. La inceput mi se parea urat, enervant si prost, numai defecte dar am inceput sa il cunosc si sa vad ce fel de om minunat este, foarte educat, destept se comporta ca un gentleman imi facea mici atentii, la prima noastra intalnire a venit cu un trandafir si stiu ca nu e cine stie ce dar gestul conteaza pentru ca am intalnit si baieti care veneau cu mainile in buzunar la prima intalnire si daca ii refuzam nu ma mai salutau pe stada straight face, mereu cauta sa fie in preajma mea si sa stea cu mine de aceea am acceptat sa fiu cu el nestiind la inceput ca era deja intr-o relatie. Dupa cateva zile insa am aflat si am avut o discutie despre asta eu fiind evident foarte nervoasa dar mi-am pastrat calmul. El mi-a spus ca stia ca voi afla si ca intentioneaza sa se desparta de aia lucru pe care l-a si facut. Toate bune si frumoase atunci... insa dupa 3saptamani el s-a despartit de mine pentru ca spunea ca chiar daca s-a despartit de fosta inca se mai gandeste la ea si ca nu stie ce sa faca, nu vrea sa ma raneasca pentru ca a inceput sa tina la mine ( apoi mi-a spus niste lucruri cu care a decazut foarte mult in ochii mei) mi-a spus ca la inceput a vrut sa ma foloseasca pentru a o face geloasa pe fosta dar nu se astepta sa intalneasca o persoana ca mine de care sa se ataseze atat de repede tocmai de aceea s-a si despartit de ea, si ca e mai bine sa ne despartim pentru ca nu ar vrea sa se ajunga la mai mult( in timp ce imi spunea toate astea nu a s-mai uitat in ochii mei iar ochii lui se inrosisera aproape sa lacrimeze. Am fost foarte dezamagita, stiu ca a fost vina mea ca mi-am facut-o cu mana mea si ca s-a folosit de mine, ca am avut o relatie pansament, oarecum, dar nu stiu poate ca sunt o proasta si o naiba dar... daca ar fi sa se intoarca la mine m-as impaca cu el. Fiind colegi (de munca) oricum ne intalnim cand turele noastre se suprapun, adica am putea sa nu ne intalnim pentru ca locul unde lucram e separat dar in aceeasi incinta, el tot asa vine la mine sa vorbeasca si cauta pretexte sa se apropie de mine, nu stiu de ce ar face asta. Si seara pentru ca eu termin tarziu el trebuie sa ma duca cu masina si uneori se " joaca" cu mine ca si cand nu s-ar fi intamplat nimic si am fi prieteni, imi atinge piciorul sau imi pune mana in cap ( un obicei de cand eram impreuna) si da stiu ca nu am fost mult timp impreuna dar nu stiu ce ar trebui sa fac pentru ca ori de cate ori il vad ii zambesc involuntar oricat de stresata as fi. Oare are rost sa lupt pentru el? Sunt confuza, nu stiu ce are de gand, HEELLPP! Va rog sa imi spuneti parerea voastra si poate ma puteti ajuta cu un sfat.

8 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

Cred ca adevarul e ca ii place sa aiba 2. Ideea e ca el isi iubeste iubita si parca n-ar lasa-o, dar nu te-ar lasa nici pe tine, e mai bine sa ai intotdeauna la cine sa te duci laughing.

Adevarul crud e ca acest tip se joaca cu tine, cel putin asta reiese din toate scuzele lui penibile, faptul ca iti cauta prezenta nu inseamna ca are sentimente reale pentru tine, ci doar ca te tine in priza, sa poata revenii la tine de cate ori are el chef.
O sa se intoarca, dar nu o sa ramana niciodata al tau si asta ar trebui sa fie un motiv suficient de bun incat sa-i zici pa.

Oricand poti sa fii in rolul de iubita inselata, asta pentru ca roata mereu se intoarce, si da, el te-ar lasa sigur pentru altele.

Suna dur, dar e realitatea in care traim, asa sunt majoritatea baietilor happy

| Adry05 a răspuns:

Eu nu inteleg, daca te iubeste atat de mult si s-a si despartit de aia pentru tine, de ce te-a parasit? Nu prea se leaga lucrurile, ori n-am inteles eu ceva bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai uitat sa inchizi o paranteza!

| Kiki20098 a răspuns:

Eu zic sa nu te mai bagi cu el, pentru ca e o persoana asa folositoare sa zic eu, cat de badaran sa fii ca s-o faci pe fata accea geloasa si sa se intalneasca cu tine pentru a face in ciuda, asta e o absurditate.

| GandesteRapid a răspuns:

Wow. Pai am citit cu atentie intrebarea ta, si iti spun ca daca te-a lasat pe tine pentru fosta....Chiar daca s-ar intoarce la tine, ai toate sansele sa te lase iar.
Stiu ca e greu de acceptat dar daca nu este iubire adevarata...relatia nu va rezista, iti spun sigur
Esti tanara si ai de unde alege. Nu cred ca era dragostea vietii tale, si chiar daca ar fi fost ...nu e problema deoarece nu e singurul baiat care poate fi iubibil.
Asa ca poti gasi pe cineva de care sa te indragostesti la prima vedere, si ai sa vezi ca toata intamplarea asta va fi data uitarii.
Apropo faza cu :,, am vrut sa o fac geloasa pe fosta '' si,, am descoperit ce persoana buna esti'' Se numeste vrăjeală. Nu a vrut sa strice de tot relatia voastra de prietenie. Deci gaseste pe altcineva. O sa uiti imediat tot ce s-a intamplat. Sint multi baieti extraordinari pe pamant.
Sper ca te-am ajutat. Poate fundă?

| RaduCiprian a răspuns:

Impacate cu el, da, a facut o greseala, dar iarta-l, inca te iubeste dupa cum ai scris, si tu il iubesti, nu are rost sa fi distantata de el acum, daca il mai tii mult asa e posibil sa dispara acele sentimente catre tine.

| FlorinFlz a răspuns:

Nu exista "hai sa ne despartim ca deja imi placi prea mult si prea repede", nu exista asa ceva...gandeste-te daca tu ai face vreodata asta, sa te desparti de cineva pentru ca iti place prea mult? laughing stupid nu? e doar un pretext.ori el voia sa se desparta de fosta si tu ai fost "unealta" (poate nu putea scapa de ea - cine stie).dar cu siguranta nu te mai "juca" cu el si nici nu te mai impaca cu el. normal el acum fiind singur ar vrea sa te fu*a....pt ca.e baiat si ..de ce nu? stii despre ce vorbesc.

| Catalin_Flavius_1989 a răspuns:

E bine şi amanta sa fi...e mai excitant