| anonim921 a întrebat:

Buna!
Am avut o relatie de aproape un an, dupa care ne-am despartit el si-a gasit pe altcineva. Nu am mai tinut legatura vreo 2 luni dupa care am inceput sa vb.sa ne vedem. el inca mai este cu acea persoana. Este bine daca-i fac pe plac si ne iubim ca si cand am fi impreuna? El inca ma mai iubeste dar nu cred ca va mai renunta la acea relatie. Nu stiu ce as putea sa fac sa il recastig. Ma puteti ajuta va rog? Este bine daca ma mai intalnesc cu el. stam de vorba glumim."ne iubim"( asta ma intereseaza cel mai mult, daca este bine sa fac asta )

3 răspunsuri:
| TąNyą a răspuns:

Nu te mai iubeste daca este cu aia. Eu nu vad o iubire fata de tine aici. cand el si-a gasit pe altcineva si inca e cu acea persoana.

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Buna! Din moment ce el are o relatie, nu cred ca e bine sa va "iubiti" cum zici tu. Daca vb ca si amici nu e nici o problema dar daca va mai comportati ca 2 iubiti desi el are o prietena nu e bine, din punctul meu de vedere.
El daca vrea sa se intoarca la tine, va renunta la relatia pe care o are si va fi cu tine, asa ca mai bine incearca sa il uiti daca nu se intoarce la tine pentru ca vad ca se cam joaca si cu tine si cu actuala lui iubita.

| gabytza_7109 a răspuns:

Daca el nu vrea sa renunte la acea relatie presupun ca ori o iubeste pe fata ori sta cu ea pentru vreun interes. Nu stiu ce sa zic despre tine dar nu eu nu as mai fii vorbit cu el.sincer poate sa ramanem amici doar atat.