| azerbajan a întrebat:

Salutare in special fetelor, vreau o parere din partea fetelor daca se poate uitati cum este treaba eu m-am despartit de prietea mea acum 2 luni dupa o relati de 5 luni in care am iubit-o si o iubesc in continuare ( si ea spunandu-mi in timpul relatiei ca ma iubeste ) ne-am despartit mai mult din vina mea pentru ca nu am stiut cum sa abordez aceasta relatie si acum stiu unde am gresit la inceput era mi-a zis sa luam o pauza ca asa e mai bine iar dupa era rece fata de mine nu ma baga in seama ma evita. dupa o luna si ceva am inceput iar sa vorbim pe fb ( app suntem in aceiasi scoala si ne vedem aproape zilnic ) iar dupa vorbeam pe la scoala am stat odata mai mult fata in fata si am discutat si mi-a zis ca a observat ca o privesc altfel fata de restul baietilor si daca mai tin la ea, iar eu i-am zis ca da tine in continuare foarte mult si mi-a zis ca nu mai credea ca mai tin la ea si de atunci vorbim, glumim foarte mult aproape pe fiecare zi vb pe fb si pe la scoala ne zambim cand ne intalnim si radem impreuna cand eu cand ea ma baga in seama... si acum nu stiu ce sa cred sunt unele zile in care cred ca ar vrea sa fim din nou impreuna iar alte zile in care cred ca nu mai vrea sa fim impreuna ( eu o iubesc enorm chiar si acum dupa 2 luni de la despartire si ma gandesc zilic la ea ) da-ti-mi si mie un sfat ce sa cred? ( eu i-am zis dupa 3 saptamani de cand ne-am despartit sa fim impreuna si ea mi-a zis sa fim prieteni ca nu mai vrea relatie momentan si atunci ma cam evita ) este ce-a mai cuminte si de treaba fata pe care am cunoscut-o.big grin Avem 20 de an aman2 big grin si saptamana viitoare trebuie sa iesim la un suc cand ne facem timp aman2 bine eu in perioada asta in care am fost despartiti i-am dus si flori si s-a bucurat si na. acum nu stiu ce sa cred glumim tot timpul si vorbim la inceput dupa relatie nu era asa ma evita iar acum vorbim orice si deschis.

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Este bine ca, la sucul despre care vorbesti, sa va clarificati fiecare pozitia fata de celalat, pentru ca nu mai este timp de capricii si tot felul de pauze. Nu renunta la a-i oferi flori.

| Felys a răspuns:

Inseamna ca esti pe drumul cel bun, tine-o tot asa si nu insista in mod special sa fiti intr-o relatie, in primul rand trebuie sa fiti prieteni si vine de la sine si relatia, continua sa ii dai atentia cuvenita si cu siguranta lucrurile se vor aranja