| laviniabeluska11 a întrebat:

Am avut o relație de câțiva ani și ne certam din tot felul de prostii mereu. Ne-am separat de câteva luni, însă nu am reușit sa trecem peste. Nici eu, nici el. Imi spune ca el încă mai spera ca avem o șansă, pe acolo, pe undeva. Și eu simt la fel. Lucrurile pe care ne-am certat nu au fost prea serioase, doar tâmpenii. Acum vorbim la câteva zile, dacă îi scriu eu. El are o perioada foarte urâtă, cu niste datorii și mereu e stresat din cauza asta. Nu iese din casa deloc. Când îl caut e fericit ca vorbim și când ne vedem îl simt aproape de mine. Ma strânge in brațe cu putere și ma mângâie și ma simt ca și cum nimic rău nu se poate întâmpla cât sunt cu el. Nu știu cum as putea sa ma port cu el ca sa fie bine. A mai trecut cineva prin asta?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

încă mai întrebi despre ăla? really? n-ați avut deja vreo 10 tentative de împăcare până acu? nu o să meargă niciodată, o să meargă o perioadă de 1-2 luni cât vă chinuiți amaândoi și sunteți fericiți că vă aveți iar și după ce vă reobișnuiți o să fie iar la fel. Dacă te respecți, caută-ți ceva ce meriți.

| corbulalbrosu a răspuns:

Doar persoanele imature, cu mintea insuficient de bine ''coapta'' pot sa aiba un comportament similar cu al vostru : ''ne certam din tot felul de prostii mereu.'' In astfel de situatii cum este si cel din cazul vostru, toate aspectele prezentate pot fi rezolvate numai dupa ce veti deveniti persoane pe deplin responsabile pentru toate faptele lor. In mod obligatoriu trebuie sa va asezati fata-n fata pentru a purta o discutie cat se poate de profunda si cinstita din toate privintele. Doar asa in 2, veti reusi sa ajungeti in situatia sa ajungeti la o concluzie pe baza careia sa luati cea mai corecta hotarare privind viitorul relatiei voastre. Voi doi suntetii singurii si in masura sa judecati corect ceea ce este cel mai bine pentru amandoi. Multa sanatate!

| ancaval a răspuns:

Dacă aveți sentimente sincere, eu zic să vă împăcați. Ajută-l să treacă peste necazuri.

| ScorpionGirl a răspuns:

O mica intrebare: Daca va certati din lucruri marunte...Cand o sa apara deciziile grele ce o sa faceti?