| antoniaidk a întrebat:

Buna, eu cu iubitul meu in primele 8luni ne-am inteles absolut perfect.Nu ne-am certat niciodată, nu ne-am adresat un cuvânt urat niciodată.
De acum 3luni când ne-am certat cel mai rau pentru ca mi-a ascuns ceva suntem in fiecare zi un scandal,ne certam zilnic.
Ne înjuram,ne batem,vorbim urat,ne despartim zilnic.
Îl iubesc extraordinar de mult și orice as face sau orice ar face suntem mereu alături unul de celalalt, dar când ne vedem parca ma enervez și când îl vad.Il iubesc mult și este persoana care m-a ajutat cel mai mult. Dacă acum îl înjur in ultimul hal și după îl sun ca am rămas cu mașina undeva in secunda aceea vine, dar cand e vorba de chestii neserioase, prostii, ne certam. Ce credeți ca ar trebui sa fac? Nu vreau sa fiu cu altcineva in afara de el dar nu mai suport sa ne certam zlniv.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Relatia voastra a devenit toxica si asta e rau.
Detoxiafiati-va!
Numara pana la zece inainte sa deschizi gura.
Roaga-l sa faca si el acelasi lucru.
Aveti rabdare cu voi,macar de dragul celor opt luni in care ati fost atat de fericiti!
E usor sa te desparti, e mult mai greu sa tii si sa mentii ceea ce ai creat cu tot sufletul si din toata inima.
Iesiti undeva frumos-cu o singura conditie, sa nu va certati- si discutati, aflati ce se intampla cu voi!
Si invatati sa numarati pana la zece.
Ajuta mult, va educati rabdarea si reusiti sa ganditi cu o secunda inainte de a porni scandalul!
Poate merita.

| darrio2007 a răspuns:

Asta nu e relatie normala. Despartiti-va ca sa nu mai suferiti unul langa altul.

| RAY a răspuns:

Macar va împăcați prin sex? Atunci e bine, sunteți tineri e normal

| Violleta2022 a răspuns:

Despartiti-va ca relatia asta nu va fi niciodata fericita si tu nu-l poti controla asa cum vrei sa faci tot timpul, ca de aia va certati si porcaiti.
Asta nu-i iubire, ci control si manipulare, de aceea va certati si va bateti, ca el nu vrea sa se lase controlat si manipulat.
Ma rog, relatie de ura si control, nu de dragoste.
Despartiti-va ca doi oameni normali ca asta-i unica solutie sa fiti fericiti, cu alti partneri, evidnet.

| mihai69 a răspuns:

Amândoi la psiholog.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu e normal sa va certati zilnic.Asezati-va cu calm undeva, beti un ceai si scrieti fiecare toate nemulturile pe care le aveti pe o foaie. Dupa aceea vedeti ce se poate rezolva si ce nu. Daca iar ajungeti la injuraturi si batai, poate e un semn ca fiecare trebuie sa isi vada de drum.Cati ani aveti?

| Emilian65 a răspuns:

Dacă nu suporți certurile cu el, încercați sa va calmați singuri când apar aceste certuri între voi.

| StoicAnalysis a răspuns:

Sunt 3 variante aici:

1: Rezolvati cauza problemei si impuneti niste reguli in timpul conversatiei de rezolvare a problemei ( nu vorbeste absolut nimeni unul peste celalalt, si dati raspunsuri sincere la intrebarile fiecaruia)

2: Daca esuati in prima varianta, unul din voi trebuie sa fie cel delasator. Ori tu sa taci din gura ( in caz ca el este un om inteligent pe care te poti baza la orice), ori el sa taca din gura ( daca tu esti cea inteligenta pe care se poate baza la orice).

3: Daca nu v-ati incadrat la variantele de mai sus, despartiti-va si sufera pana cand iti trece, si mergi mai departe.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Nimeni nu vrea sa vada 1-2 ani mai tarziu la stirile de la ora 5 cum un cuplu s-au batut brutal ca handicapatii deranjand vecinii.

| cossiecosmin a răspuns:

Comunicarea este cheia unei relații stabile și de lungă durata.