| Madalina1989 a întrebat:

Buna TPUhappy am niste nelamuriri... Luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 17, inainte cu 2 zile am avut contact sexual neprotejat cu sotul, dar nu a ejaculat in interior. luna asta nu mi-a venit menstruatia, mi-a intarziat aproape 2 saptamani, am facut 4 teste de sarcina, 2 inainte de data im care trebuia sa imi vina si 2 la cateva zile de la data intarzierii. Din cand in cand ma mai dor sanii, capul, dar nu am simptome cum ca as fi insarcinata... Am nascut in urma cu aproape 7 luni, inca nu s-a reglat sau ar fi posibila o sarcina? funda!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Putin probabil sa fi ramas insarcinata facand sex intro perioada infertila, urmat de o menstruatie la termen si normala din cate se poate deduce.Intarzierea este intr-adevar mare si s-ar impune o consultatie ginecologica. Ai putea incerca sa-ti faci testul de sarcina prin analiza sangelui. Este mult mai precisa si sigura deoarece rezultatul nu poate fi interpretat ca cel efectuat pe urina. In concluzie o sarcina este foarte putin probabila insa nu imposibila. Pa, pa.

| MskDesign a răspuns:

Probabilitati-le sunt mici, dar sunt!

| lBroken69 a răspuns:

Probabil nu s-a regulat.Dar ai putea face un control la medicul ginecolog!