| Azev a întrebat:

am avut un contact sexual neprotejat cateva minute si dupa mi-am pus prezervativul (da, trebuia pus prima data) dar nu am ejaculat inauntru sau asa ceva. Am avut un fel de lichid care il secretam (eram excitat si eram cam ud de vreo cateva minute bune) si tare ma tem sa nu fie vreo legatura intre acel lichid si sperma.

Dar daca se face un contact sexual(primul nr) cu prezervativ si al doilea tot cu prezervativ dar s-a urinat inainte si sters bine?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Riscul e minim daca ai facut asa cum ai zis

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice contact sexual, fie ca tine el 1minut sau 10 minute, neprotejat poate duce la o posibila sarcina daca asta era nelamurirea ta.

| lolylolypops a răspuns:

Pana la urma care e problema ta? Ce vrei sa stii? Ca nu prea am inteles!

| Azev explică (pentru lolylolypops):

As vrea sa stiu daca exista risc de sarcina.

| lolylolypops a răspuns (pentru Azev):

Da,riscul exista, dar este minim! Te pup, fa un test de sarcina pentru singuranta sau mergi la ginecolog!

| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Orice fel de contact sexual neprotejat (chiar si pentru o secunda) poate rezulta o sarcina nedorita sau boli! Pentru ca acel lichid este lichidul preseminal care insoteste excitatia si poate contine spermatozoizi! Sansele sunt mici, dar exista! Data viitoare prezervativ de la bun inceput!winking

| ryf007 a răspuns (pentru ScapaMaDeEa):

Aceeasi chestie am si eu ca el, numai ca eu imediat dupa primul contact, la al doilea tot asa, n-am folosit prezervativ decat la final...crezi ce ar putea ramane? ...ps:amandoi avem analizele facute si n`avem niciunu nicio boala, nimic

| elComandantee a răspuns:

Riscul este minim.

| sukableasuka a răspuns:

Fata nu va ramane insarcinata dar tu te-ai ales cu SIDA

| Azev explică:

Daca din cauza asta este un risc de sarcina.