| anna_9582 a întrebat:

Buna!
Am cateva intrebari daca ma puteti ajuta big grin?
Se poate sa intarzie menstruatia dupa un contact sexual?
Se poate sa fi ramas insarcinata daca am folosit prezervativ?
Prezervativul nu s-a rupt big grin
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

1. Poti avea intarzieri ale menstruatiei din numeroase cauze, sarcina fiind numai unul dintre ele. Cel mai bine ar fi sa faci un tes de sarcina din urina de dimineata si apoi sa mergi la ginecolog.
2. Se poate, desi riscul e mic, dar nu exista nici o metoda contraceptiva 100% sigura.

6 răspunsuri:
auran
| auran a răspuns:

Pai daca ai folosit prezervativul de la inceput nu vad nici o problema dar, daca v ati mai jucat putin inainte, cine stie?!
sau, poate fi o raceala, o dereglare hormonala

| ioanaa a răspuns:

Daca esti sigura ca te-ai protejat inca de la inceput, sunt sanse f mici, cel mai probabil e o raceala sau o dereglare hormonala. Nu te lua dupa subzero. pupici

| alexam a răspuns:

Daca intai te informai, nu mai intrebai... Prezervativul este cea mai SIGURA metoda de contraceptie si de prevenire a bolilor cu transmisie sexuala, asa ca daca esti sigura ca prezervativul nu s-a rupt, IMPOSIBIL sa fii insarcinata! happy Adica imposibil din seara aia, poate din alta!

| adelutzza a răspuns:

Poti avea intarzieri ale menstruatiei, poate esti racita.Si mie mi sa intampla sa-mi intarzie menstruatia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da dar nu e nimic vei face avort ca restul de 2 mil de fete de varsta ta.

| anna_9582 explică:

Draga ana ai mare grija. termina intai scoala si apoi mai vezi ce faci.Sa nu regreti mai tarziu, ca nu ai chibzuit la timp, constiinta si inima este cel mai bun sfatuitor.Nu te lasa dusa de val gandeste sa nu fii aratata cu degetul pe strada.Succes si atentie.viata nu iarta pe nimeni.