| Elena_6175 a întrebat:

BunahappyAm cunoscut un baiat prin intremediul unui prieten care a venit la mine la udat, la inceput nu-i dadeam prea mare importanta pentru ca nu ne cunosteam. In vara l`am cunoscut mai bine, mi se parea dragut. In toamna am inceput sa vorbim, nu vorbeam prea multe (de exemplu chesti de dragoste )vorbeam asa"ce am facut?"si tot asa.Intr-o zi m-a intrebat daca nu am iesit la club, i-am spus ca nu am avut cu cine, apoi el mi-a spus ca ii pare rau ca nu m-a sunat sa merg cu ei, impreuna cu prietenii lui. tot timpul cand vorbim seara imi trimite mesaje cum ar fi:" noapte buna, vise placute si ai grija de tine. pup", a venit la mine la colindat am vorbit, totul a fost ok.se uita la mine imi zambea, iar cand a plecat m-a sarutat pe o parte a obrazului apoi pe jumatate din buze.toti prieteni lui au plecat, iar el a ramas ultimul si mi-a facut salut cu mainile... apoi ne-am intalnit la un club a venit m-a sarutat, m-a intrebat ce fac, si eu am ramas cu gasca mea, iar el cu a lui.mai tarziu ne-am intalnit am dansat putin, tot se uita la mine si imi zambea, mi-a spus ca nu se simte prea bine, apoi a avut loc o bataie, si ne-am despartit!

Tin la la un baiat, chiar il plac foarte mult... mi-a dat multe semne ca ma place, el ii putin mai timidhappy!

Cand suntem undeva si ne intalnim incearca sa se aproprie de mine si imi vorbeste, dar nu foarte mult ca e timidsad!

Mai vorbim la telefon, seara imi trm sms`uri de noapte buna.Laas lucrurile sa decurga de la sine, dar uneori simt ca numai pot...straight face. Il plac mult, dar as vrea sa -l am aproape sa fie al meu, desi nu vreau sa ma implic prea mult, sa nu zica ca"ma dau eu la el". Pt mine e c-am ciudat sa se dea o fata la un baiat.straight face. Nu stiu ce sa ma fac,sad astept sfaturile voastrestraight face. Multumeschappy!

Am aproape 17 ani. iar el aproape 19.As pune in aplicare sfaturile voastrestraight face. dar mi-e frica sa nu ma respingasad

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Buna Elena
Daca ti la baiat si sti ca si el tine la tine, atuncea nu e nici o problema, fa tu primul pas daca el nu il poate face
Dai o intalnire la un local stati numai voi doi la masa, si ii spui ce simti pentru el, iar apoi poate va prinde si el curaj si totul va decurge de la sine

8 răspunsuri:
| Ирина19 a răspuns:

WoW, mai rar asa baieti, majoritatea din prima zi te saruta si insista sa fii cu el, dar asta e mai 'educat' sa zic asa.Parerea mea este ca trebuie sa incerci, el a facut primii pasi, ti-a demonstrat intr-un fel ca-i place de tine, e randul tau sa actionezi, vorbeste mai des cu el, invita-l la un suc(cu pretextul ca te plicti si ai vrea sa iesi)si in timp ce discutati zii ca iti place de el, ii un baiat fain si ti-ar placea sa ai un prieten ca el, ceva de genu asta(asta poti sa-i zici chiar si pe net daca ti-e rusine in fata) Bafta :* nu-l pierde :*

| Sperman a răspuns:

Nu ai nimic de pierdut daca ii spui ca-l placi, din contra ai de castigat. Tipul te iubeste si tu la fel, unde e problema?
Daca nu vrei sa-i spui in fata ca-l iubesti atunci spune-i pintr-un sms sau pe chat. (Yahoo, Msn, Hotmail, Facebook, etc...)
Nu rata asta fiindca mai tarziu o sa regreti, eu zic sa treci la treaba si ai sa vezi ca nu o sa-ti para rau!

Iti doresc succes, sper sa iasa ceva frumos! Asteptam raspuns. tongue

| SperanteSpulberate a răspuns:

Draga mea, daca il placi si te place, de ce vrei sa pierzi ocazia? Cand va intalniti saruta-l si tu, ce mare scofala?! Da-i si tu de inteles, si la urma zi-i ca iti place de el, intreaba-l daca si el simte la fel, nu iti fie frica, ca daca nu incerci atunci totdeauna o sa te intrebi ''Ce ar fi fost daca am fi incercat?''. Deci daca procedezi cum ti-am zis, nu ai de pierdut! Daca vrei poti sa ii zici si prin un msj.
Bafta si Sarbatori Fericite!

Răspuns utilizator avertizat
| vOdK a răspuns:

Pai esti prea orgolioasa. urasc chestia asta enorm! adica daca esti fata nu poti face primul pas? am ( am avut) o amica, care tot asa vai. da cum sa ii zk eu ca il plac. si a astept, a astept, apoi sa culplat ciu aia care i-a zis ca il place. l-am intrebat " da cu asta mă?„ iar el a raspuns „ pai de unde alta mai buna?„. si acu fata care a ezitat sai zica suferea ca idioato cu tot cu orgolii si nujt ce. iar fata care i-a zis era f fericita!

tu care dintre ele vrei sa fii?

eu zic sa vb cu el la tel. si din vorba in vorba bati niste apropouri... si el o sa inteleaga!

app cati ani ai?

asper sa te fi ajutat rasp meu...

funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai pe langa el timp de vreo 4 ani ca si amic. apoi o sa ti dai seama ca trebuia sa faci ceva cu 4 ani in urma happy Fa naibi o miscare happy lasa mandria ca o sa-ti para rau

| Ella_7850 a răspuns:

povestea mea a fost asemanatoare cu a ta, dar daca este mai timid, inceraca tu sa te apropi putin de el, dar nu prea mult incat sa spuna ca te dai la el. Incearca sa ii cunosti trecutul, ce relatii a avut, din ce grup social face parte, etc. Un singur lucru iti pot spune sa faci : Incearcasa te intalnesti cu el, numai cu el, intr-un loc retras, si incearcasa il faci sa vorbeasca, pentru ca numai atunci vei vedea daca va face el primul pas... daca vezi ca nu merge nici asa ia-l intr-un loc retras si fa putin pe dura spunan-dui urmatorele cuvinte : "Ba prostule, nu vezi ca te iubesc " Asa am facut si eu si a mers... incearca sa fii sincer cu el si daca vezi ca inca nu face pasul dorit, ia-eu tu inainte. Sper ca sfatul meu sa iti fie de folos.

| Aldwefh a răspuns:

Buna ma numesc roxana. sper sa citit acest mesaji si va rog sa imi spuneti si mie niste sfaturi ce sa fac,
Imi place un baiat ne-am intalnit odata print-o fata am vb am vb la a 2 intalnire m-am lasat sedusa si el ma tot lua in brate si ma pupa pe obraz pana am ajuns la buze ne-am sarutat a fost frumos, a ramas ca vb pe mess si la tele apoi seara i-am dat un sms cu "Buna ce faci"? el m-a intrebat cine sunt i-am spus ca roxi a zis sa-l las in pace ce el are prietena ca este cu ea apoi am vb cu prietena lui prin sms a zis ca se iubesc si mai multe?
deci eu ce sa fac?
niste sfaturii
va rog? cryingcrying