| Marsaaje a întrebat:

Am cunoscut un baiat si am tot vorbit și vorbit și descoperind cate lucruri avem în comun am ajuns sa ne iubim. Totul frumos insa eu din cauza unor părinți mult prea stricti nu puteam ieși după o anumită oră sau chestii de genul și el bineînțeles s-a supărat și acum am ajuns sa ne ignoram. Eu inca îl mai iubesc însă nu cred că mai are rost sa îi spun ce simt ținând cont că mă ignora. M-am plictisit sa tot plâng în fiecare seară după el și să mă gândesc că nu e langa mine.
In fiecare zi îmi zboară gândul la el și deși incercam sa îmi ocup timpul cu cate ceva că sa nu mă gândesc la el era în zadar era mereu in mintea mea.Ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| Lorennn a răspuns:

Si eu am avut genul de parinti stricti pana la o varsta. Nu-i poti invinovati pentru ca tot ce vor este sa te protejeze si ai sa-ti dai seama de asta dupa un timp ca iti vor numai binele, sa nu cumva sa ti se intample ceva. Ce ai putea tu sa faci, este sa fi mai apropiata de mama ta si sa-i explici ca te-ai indragostit si este firesc si vrei macar o ora sa iesi din mediul pe care il ai sa mai cunosti persoane noi. Castiga-ti increderea in parintii si acestia nu vor mai actiona asa. Si asculta-i, spune-i unuia dintre ei despre baiatul respectiv si spune-le ca vrei timpul si libertatea de al cunoaste si dupa care daca chiar este sa fie ceva, sa il cunoasca si ei. Nu incerca sa-l ascunzi sau sa le minti, mai rau ai sa faci si vor fi si mai drastici.
Succes!

| Marsaaje explică (pentru Lorennn):

Acum degeaba le mai zic că el ma ignora

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia ta, NU poti face NIMIC pana in momentul in care esti sub acelasi acoperis cu parintii. Sanatate!

| Andreeush a răspuns:

Nu prea ai ce să faci atâta timp cât ai niște părinți atât de stricți.

| llleo a răspuns:

Drama copilariei.

| cristian200313 a răspuns:

Baiatul acela este un nesimtit, trebuia sa accepte ca ai parintii stricti, eu am o prietena care are parintii stricti si nu ma intereseaza, tot mai vorbesc cu ea mereuhappy