| Filis a întrebat:

am dori sa ma ajutati cu un sfat. am luat postinor 2 dupa recomandarea ginecologului, am avut o sangerare la 7 zile. Contactul sexual s-a intamplat la data de 9.11 la jumatate de ora am luat postinor 2 s a 2 a pastila dupa 12 ore.pe 16.11 am avut acea sangerare de la efectele pastilei. insa pe data de 6.12 trebuia sa-mi vina ciclu si nu sa intampalt lucrul asta... am inteles ca de la data cand trebuie sa-ti vina ciclu mai trebuie sa treaca 25-30 de zile din cauza sangerarii? am facut un test de sarcina care a iesit negativ. plssssssss help me

2 răspunsuri:
| iulia_7948 a răspuns:

Ai impresia ca daca intrebi pe siteul asta plini cu pusti de maxim 16 ani care n-au fost niciodata la gineco, o sa primesti raspunsul corect? cand e vb de riscul unei sarcini la varste din astea intrebi un medic de familie, ginecologul, mama matusa.nu ti-a venit ciclul pentru ca datorita postinorului te-ai facut praf hormonal. felicitari.foloseste prezervativul sau anticonceptionale data viitoare.

| Filis explică (pentru iulia_7948):

Si tu daca raspunzi pe siteul asta de pustti maxim 16 ani, pui la fel intrebarile deodata ce ti-ai facut cont

| iulia_7948 a răspuns (pentru Filis):

Nu pun intrebari, intru cand am chef sa fac misto de pusti ca tine care nu sunt in stare sa fie responsabili o data ce s-au expus la riscul de a deveni parinti la varste mici sau de a face un avort.Dar tie ti-am raspuns foarte serios.

| NaRuToSkUmPiK a răspuns:

Pai rabdarea este o solutie sa vina pe cale naturala ciclul fara sa iei nu stiu ce pastile asteapta nu vei regreta happy funda big grin daca te-am ajutat