| Mariia233 a întrebat:

Urgent TPU! Am luat postinor si au trecut 2 zile si nu am avut nici o sangerare si trebuie sa imi vina ciclu maine ( 14. iul) ar fi o luna de cand nu mi-a venit. Sunt insarcinataa? Ce ma facm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Reacţiile adverse NU sunt obligatorii, depinde cum "reacţionează" organismul tău!

Oricum, efectul pastilei NU depinde de apariţia/lipsa efectelor adverse.

Stai liniştită că pastila îşi face efectul!

Toate cele bune.

| Pearl01 a răspuns:

Din cate stiu eu, in prospect scrie ca menstruatia trebuia sa apara in a 5-a zi de la administrarea pastilei, iar la tine au trecut 2 zile. Ai citit macar prospectul sau le-ai luat asa? Poate iti vine zilele astea sau poate maine. In orice caz, daca in 7 zile nu-ti apare menstruatia ar trebui sa-ti iei un test de sarcina si sa vezi daca esti sau nu esti insarcinata. Ai mai multa grija pe viitor si protejeaza-te! Uite prin ce treci acum din cauza neatentiei.

| iulianIulianus a răspuns:

Da faci copil din flori