| ElenaEcaterina23 a întrebat:

Buna ziua.
Luna trecuta pe 25.06 am luat postinor 1, la 5 zile am avut acea sângerare de 4 zile dupa pastila de a doua zi, iar pe data de 17.07 trebuia sa vina menstruația însă nu a venit. Ma dor sanii in lateral si burta ca si cum ar veni menstruația dar am 9 zile întârziere. Dupa a 7 zi de întârziere am facut test si a iesit negativ. Exista posibilitatea sa ma doara burta si sanii din cauza pastilei? Sau urmeaza menstruația? Am facut multe teste si au iesit negative

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uita de venirea menstruatiei, ca este dereglata pe urmatoarele 6-12 luni, din cauza efectelor negative severe, date de postinor.

| dullcat a răspuns:

Buna.Da, cel mai probsbil pastila e de vina pentru intarzierea menstruatiei si alte simptome.

De citit:
https://www.reginamaria.ro/......icatii-are