| Sucki a întrebat:

Buna, am dureri in timpul actului sexual, dar am observat ca ma doare doar la intrare, nu adânc, țin sa menționez ca nu am mai avut contact sexual de câteva luni si înainte nu foarte mult timp, are legătura? Cum scap de durere?

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Inainte de a incepe actul sexual propriu zis adica penetrarea cu penisul a vaginului in mod concret, sa existe un preludiu care sa fie suficient de lung si bine executat de catre iubitul tau pentru ca prin degetica si cunilitie sa-ti relaxeze cat mai bine muschii vaginului si de a provoca umezirea cat mai perfecta a mucoasei vaginale. In urma unui preludiu efectuat in modul prezentat, in mod absolut sigur vaginul tau va fi perfect pregatit si penetrarea va deveni placuta fiindca nu va mai exista senzatia dureroasa cu care te confrunti de obicei. Multa sanatate!

| eugeniu2020 a răspuns:

Esti semivirgina, probabil ti-a traso cineva mai demult cu un penis mic si nu ti s-a largit destul, iar dupa o pauza ti s-a ingustat vaginul si de asta ai acum dureri cand intra alt penis in tine.
dar nu-i nimic, o sa treaca cu timpul, dupa ce vei face sex mai des!