| irina4219 a întrebat:

Bună! Sunt de mai mult timp într-o relație cu cineva la distanță, iar acum 4 luni ne-am inceput viața sexuală împreună. Înainte de întrebarea in sine precizez că avem act sexual o data la aproximativ două luni, am trecut peste acea "frica de început", iar relația noastră e una buna, am încredere în el, iar preludiul este suficient. Prima oara m-a durut pe tot timpul actului, a doua oară, la doua luni dupa aceea, am avut durere doar câteva secunde iar a treia oară, din nou, tot timpul actului sexual. Are vreo legătură cu durerea faptul că, in afara ideii că eram virgina, am făcut asta și foarte rar? Sau este o problemă medicală?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil o boala cu transmitere sexuala.
Mergi la ginecolog si fa-ti investigatii medicale.

| irina4219 explică (pentru Violleta2022):

Bună Violeta, nu prea am cum, fiecare act a fost protejat și am și verificat la final sa nu fie nicio problema, iar înainte de el nu am mai avut relații sexuale cu nimeni.

| Violleta2022 a răspuns (pentru irina4219):

Nu te baza pe sinceritatea lui, fiindca nici un barbat nu va spune intotdeauna adevarul.

In orice caz, iti recomand sa-ti faci investigatii ginecologice, fiindca nu este normal sa ai inca dureri.

| Scarecrown a răspuns (pentru Violleta2022):

Intr-adevar, in timpul actului sexual nu exista sinceritate, sa stiti ca viata traita de dvs nu se aplica si altor oameni, atat timp cat cei doi se iubesc logic ca exista si sinceritate…

| Violleta2022 a răspuns (pentru Scarecrown):

Cand esti adolescent cum esti tu, fara pic de experintas exuala sau viata de audlt, vorbesti in necunsotinta d ecauza.
Du-te copilas si te culca, ca iar bati campii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Greu de decis, fiind doar întâmplări rare și disparate.

| Hammurabi a răspuns:

Nu cred că e o problemă medicală.
Mai degrabă, după cum spui tu, odată la două luni... cred că încă te mai dezvirginează. laughing
Nu ai încă o "viață sexuală" normală, propriuzisă.
Altfel, ar fi dispărut inconvenientele astea minore.