| Denissssssssssssssssa a întrebat:

Este normal să simți durere în timpul actului sexual? Menționez că oricât de excitată aș fi, mă doare rău... Vouă, fetelor, vi se întâmplă să vă doară când partenerul intră puțin mai adânc? Credeți că sarcina are vreo legătură cu durerea din timpul actului sexual, ținând cont că sunt însărcinată?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In nici un caz, NU poate sa existe si din acest motiv este cu totul exclus sa fie chiar si cea mai infima legatura intre durerile care apar in timpul coitului si existenta a unei sarcini cu totul ipotetice. De asemenea este cu totul ANORMAL ca in cazul in care esti sufficient de excitata. muschii din interiorul vaginul sa nu fie relaxati si mucoasa vaginala la randul ei sa nu fie indeajuns de bine lubrifiata incat sa apara frecarea care sa genereze durerea si disconfortul resimtit. O consultatie ginecologica in asemenea situatie ar fi mai mult decat normanal si foarte binevenita. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

Stiu de la prietena mea ca durerea din timpul actului sexual nu ar trebui sa apara, mai ales daca parternerul nu e atat de dotat.

| PetrescuDenisa a răspuns:

Daca partenerul are penisul prea mare e normal.