| Cocossparangeta a întrebat:

Bună! Am făcut 2 teste de sarcina la 80 de zile și au ieșit negative, sunt concludente?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pe viitor, trebuie sa stii si sa intelegi ca testul de sarcina care este efectuat CORECT si este facut dupa ce au trecut minim 28 de zile de la ultimul act sexual neprotejat, are intotdeauna rezultatul 100% GARANTAT CORECT
In cazul in care si urmatorul test de sarcina cel care este numit test de confirmarea, efectuat pur si simplu pentru linistea ta sufleteasca se face dupa trecerea a cca.3-4 zile si are rezultatul TOT NEGATIV, asta inseamna ca este cu totul IMPOSIBIL sa poata sa existe hormonul de sarcina hCG in organism (sange si urina).
Este cu totul INUTIL sa iti mai faci si alte teste de sarcina.
ERA SUFICIENT sa fi facut un singur test de sarcina pe baza analizei de sange : beta-hCG (cantitativ) intr-un laborator de analize medicale care te costa 35-40 de lei si ai fi fost 100% SIGURA de rezultatul obtinut.
Dar na, fiecare face dupa cum il duce/taie capul in cazul in care nu se documenteaza si infrmeaza din surse sigure si corecte.
Multa sanatate!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Mai încearcă.

| rapandula a răspuns:

Raspunsul este DA. Este imposibil sa ti se fi format o sarcina cand ambele teste dau la o asa distanta de zile negativ.