| Anonim2htqbf a întrebat:

daca am facut 2 teste de sarcina la 18 si 21 de zile de la contactul cu risc si au iesit negative. Se exclude sarcina 100%?

Răspuns Câştigător
| Kira5854 a răspuns:

Niciodata nu poate fi exclusa. Dar, calmeaza.te pentru ca riscurile unei sarcini sunt mici aproape infime. Relaxeaza.te si asteapta sa isi faca aparitia menstruatia. Asa va fi vei vedea.

12 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Testul,negativ, de la 21 de zile iti confirma ca nu esti gravida.

| Anonim2htqbf explică (pentru Emilian65):

Sper sa fie vorba doar de o dereglare.

| Anonim2htqbf explică (pentru Anonim2htqbf):

Fetelor, pot spera sa vina menstruatia? Sunt foarte foarte stresata

| Felys a răspuns:

Nu neaparat, cel de la 18 zile a fost prea repede si mai au si ele abateri, asa ca nu te poti culca inca pe o ureche

| Anonim2htqbf explică (pentru Felys):

Testul.a fost Sure Check depisteaza sarcina de la 1 de Intarziere.

| Kira5854 a răspuns:

Testul barza ultrasensibil se poate face la 11/14 zile de la contactul sexual neprotejat si chiar cu 1-2 zile inainte de intarzierea menstruatiei, dar la 18 si 21 de zile, eu zic ca rezultatul e cat se poate de corect, asteapta inca 2-3 zile si daca menstruatia intarzie, fa un test de sarcina iar. De preferat alt tip de test, iar daca iese tot negativ, consulta un ginecolog, pentru ca e posibil sa fie altceva, iar cu sanatatea niciodata nu te joci.

| Anonim2htqbf explică (pentru Kira5854):

In ultimul timp am fost foarte stresata, in 28 ianuarie mai ales a venit prietenul meu din strainatate si am fost foarte stresata si emotionata, poate fi asta problema intarzierii?
Sau ca mi-a fost frig la picioare?

| Kira5854 a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Da, atat stresul cat si statul in frig pot aduce o intarziere a menstruatiei. Dar, si schimbarile bruste pot face asta. E posibil sa intarzie si din cauza asta.

| Anonim2htqbf explică (pentru Kira5854):

In principiu, sarcina e exclusa atunci?!

| Anonim2htqbf explică (pentru Kira5854):

Multumesc pentru incurajare.

| Kira5854 a răspuns (pentru Anonim2htqbf):

Niciodata nu poate fi exclusa. Dar, calmeaza.te pentru ca riscurile unei sarcini sunt mici aproape infime. Relaxeaza.te si asteapta sa isi faca aparitia menstruatia. Asa va fi vei vedea.

| Anonim2htqbf explică:

Am mai facut un test astazi la 26 de zile de la actul cu risc. Si tot negativ, ce sa mai fac sunt stresata

| Criist_Cristi_1996 a răspuns:

Da