| Miru_4292 a întrebat:

Am facut 4 teste. toate au iesit negative. Dupa, Mi-a venit menstruatia de 3 ori in 3 luni si luna aceasta am vazut 2-3 picaturi de sange pe chilot. trebuie sa`mi vina cam peste o saptamana. asa ca am mai facut un test care a iesit tot negativ. Parca a mai crescut burtica dar sunt foarte paranoica. Fara simptome. Unii poate ca nu o sa luati in serios, dar am nevoie de o parere. Mersi

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata. Du-te la ginecolog pentru a vedea de ce sangerezi intre menstruatii. Nu este normal si poate fi semnul unei probleme serioase.

| lyrics a răspuns:

Testul de sarcina se face la 21 de zile de la contactul sexual neprotejat cu prima urina de dimineata, la 24 de zile de la contactul sexual neprotejat cu urina de peste zi sau la 7 zile de la intarzierea menstruatiei.
daca este valabila macar una din aceste reguli testele sunt bune.
daca nu, e posibil sa fi dat un rezultat gresit.
nu stiu.
poate e o dereglare sau vreo infectie.
ginecologul te va lamuri

| Pacala a răspuns:

Nu, nu esti insarcinata. Linisteste-te.

| Bunny a răspuns:

Pai din moment ce ti'ai facut si 4 teste si ti'a venit si normal de 3 ori in 3 luni inseamna ca nu esti gravida.Ai ramas tu cu frica si ti se pare sau te'ai ingrasat unpic.Si despre picaturile de acum probabil e doar o dereglare poate iti vine mai devreme sau a fost asa doar o faza si o sa iti vina peste o saptamana cand trebuie.Deci stai linistita ca nu ai cum sa fii gravida:*!

| ♥andreyusca11♥ a răspuns:

Nu esti insarcinata nu-ti face griji in 3 luni trebuia sa deja burtica si inca 4 teste+ nai smptone stai fara
griji