| Gabriela0898 a întrebat:

Am avut contact neprotejat in Ianuarie, in luna Februarie menstruația a intarziat o sigura zi si a fost absolut normala, am facut totusi un test si a iesit negativ. In Martie a venit normal, in Aprilie a intarziat o zi si dupa menstruație am mai facut un test care a iesit bineinteles negativ. Iar acum (sfârșitul lui Aprilie-începutul lui mai) a venit cu 2 zile mai devreme(la mine e normal sa vina mai devreme) doar ca este fluxul mai mic si am dureri jos care persista. Este posibila o sarcina dupa 3 luni normale de menstruație si 2 teste negative?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Tu gandesti inainte sa pui o intrebare?!

1. Cum sa fie posibila o sarcina dupa 3 luni normale de menstruație si 2 teste negative? Ai macar cunostinte elementare despre reproducerea umana?
2. Ce te tot sperii de o posibila sarcina, atata timp cat n-ai avut nici problema in a intretine relatii sexuale neprotejate? Ce te mai miri acum? Ai habar macar ce inseamna "a-ti asuma ceva"? Dupa fapta, si rasplata.

Dupa 3 luni de menstruatie evident ca nu o sa-ti apara o sarcina, in cazul in care nu ai mai intretinut relatii sexuale neprotejate de atunci. Iar durerile menstruale (dismenoreea) apar din alte cauze comparativ cu ceea ce crezi tu. Sunteti atatea fete sub 18 sau putin peste 18 pe site-ul asta care n-au habar despre reproducere, n-au citit sau invatat nimic in viata lor despre asta, intrebari la ginecolog n-au pus si nici nu s-au controlat, cu mamele lor nici nu vorbesc despre asa ceva, in schimb le place sa se arunce direct in contacte sexuale neprotejate, dupa care invadeaza forumul acesta cu intrebari una mai idioata decat alta. Tineti-o tot asa, fetelor! O sa ajungeti departe!

| cori15 a răspuns:

Nu se trateaza de sarcina, este o cistita la ovare fereste-te de apa rece si picioarele tot timpul calde spalari cu ceai de galbenele.