| SkryPer a întrebat:

Bună! Am făcut heavy petting cu iubita mea acum câteva zile, in noaptea de 24 august, adică am avut un contact sexual neprotejat dar fără penetrare, deoarece ea încă este virgina și nu vream să facem momentan real, eu atingând-o doar cu "corpul penisului" în zona genitală, mai exact între labii, vârful fiind orientat în jos deoarece penisul meu e puțin curbat in jos când este erect. După ceva timp, am simțit că îmi vine să-mi dau drumul iar după o secundă m-am îndepărtat de ea și când am mers la baie, eram de spermă pe mâna (o cantitate destul de mare aveam pe mana, aproximativ cat e normal să iasă) deoarece în timpul "actului sexual" țineam cu mana de vârful penisului. Nu știu fix momentul in care am ejaculat daca eram încă lipit de ea sau eram deja retras.(nu am mai făcut nimic după această întâmplare, gen să o ating acolo sau idk) Acest lucru s-a întâmplat după 28 zile după menstruația ei. Ea are un ciclu neregulat și are variații de la 28 până cam pe la 35 zile. Încă nu i-a venit menstruația (3 septembrie) dar tot are senzații de rău, de leșin și îi vine să vomite dar nu o face. Este foarte stresată in legătură cu o eventuală sarcină și în trecut, când a mai fost așa stresata, i-a întârziat menstruația și 10 zile, nu știu dacă are legătură cu stresul. Întrebarea este următoarea, dacă a ajuns un strop sau puțină spermă la ea pe labii sau vulvă, care sunt șansele să rămână însărcinată, dar fiind faptul asta s-a întâmplat a 28 a zi după prima zi din ultima menstruație?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Joaca cu un penis in erectie, care a ejaculat pe labiile si la intrarea in vagin pot duce la sarcini nedorite.

Cum fata are un ciclu neregulat, va sfatuiesc sa folositi intotdeauna prezervativ ca sa nu riscati o sarcina.

Joaca asta a fost prostasca si riscanta, cu penisul la intrarea in vagin, unde este suficient 1 singur strop de sperma sa ajunga in vagin, iar daca fata era in perioada fetila, sa o lase gravida.

Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la ultima partida de sex.

Nu are importanta ca s-a intamplat in a 28-a zi pentru ca la o femeie cu ciclul de tip NEREGULAT ovulatia se produce aleator, cand are ea chef, fara sa poate fii masurata, estimata sau calculata vreodata.

| Emilian65 a răspuns:

Sansele de a ramane gravida sunt minime catre zero.

Răspuns utilizator avertizat
| felixf a răspuns:

Iti dau un sfat, sugereaza-i prietenei tale sa-si faca un test de sarcina si recomanda-i sa urmeze un tratament de reglare a menstruatiei. Eu as recomanda sa te uiti pe acest site www.bowtech.ro si sa-ti gasesti un terapeut si sa urmeze cateva sedinta sa se relaxeze cu acesta problema.