| anutza1991 a întrebat:

am facut sex cu prietenul meu in a treia zi de menstruatie! am facut-o cu prezervativul mia mai curs sange dupa ce am facut-o dar azi sa oprit nu-mi mai curge decat ceva maroniu! mentionez sa spun ca iau si anticonceptionale regevidon! intrebarea mea este poti ramane insarcinata cand esti la ciclu? msss

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti ramane insarcinata in timpul menstruatiei, dar nu daca iei anticonceptionale. Atata timp cat le iei recomandate de ginecolog, cat te duci regulat la consulturi ginecologice, iei pastilele la ora fixa, nu uiti vreuna si nu iei alte medicamente care le scad efectul, nu ai motive de ingrijorare.

Abh
| Abh a răspuns:

N-ai cum sa ramai gravida din moment ce iei anticonceptionale, indiferent in ce perioada a ciclului esti.

| adelaroman79 a răspuns:

Eu zic sa consulti un medicstraight face
Adica, nu cred ca cineva o sa poata sa-ti dea un raspuns la intrebarea asta, si chiar daca ti-ar da, eu zic sa nu-l iei in seama, pentru ca e sanatatea ta la mijloc!straight face
Consulta un medic!happy

Fuunditza:*

| klary a răspuns:

Nu, mai ales daca iei si anticonceptionale. Anticonceptionalele au rolul de a opri ovulatia. Sarcina fara ovulatie nu exista. Si de fapt sangerarea in timpul administrarii de anticonceptionale se numeste "menstruatie falsa". Asa ca stai linistita.

| kr.mdy a răspuns:

In nici un caz! Daca iei rigevidon in mod regulat nu poti ramane insarcinata si mai ales ca folosesti si prezervativ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU!happyplus ca iei si anticonceptionale, in situatia in care esti tu e imposibil sa ramai insarcinatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai inrosit tot patul, inclusiv mandria lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la medic sa fii mai sigura