| MamarutzaDienutza a întrebat:

Am facut sex neprotejat in prima zi dupa menstruatie. Cat de mare e sansa sa raman insarcinata?

5 răspunsuri:
| VOLVO4LIFE a răspuns:

Parca vad ca ai sa apari pe la mama din intamplare la kanal d big grin

| yly90 a răspuns:

De obicei se spune ca inainte de menstruatie cu trei patru zile si dupa la fel, poti face sex neprotejat ca nu ramai gravida, dar niciodata nu poti sa fii sigura..asa ca stii si tu ce trebuie sa facii daca iti apar anumite simptome.:*:*

| MikeyC a răspuns:

Foarte mare Funda

| Iulian_Viorel_1990 a răspuns:

Stai linistita ca nu se intampla nimic. Inainte de menstruatie cu 5 zile si dupa tot cu 5 zile nu ramai insarcinata.

| Bdya a răspuns:

Perioada nefertila este la jumatatea ciclului menstrual cam 3-4 zile (a nu se confunda ciclul mestrual-perioada dintre o menstruatie si alta, 28 zile, cu menstruatia in sine), ceea ce inseamna ca sunt sanse mari sa ramai insarcinata.
Daca vrei sa folosesti metoda calendarului in favoarea celorlalte metode contraceptive trebuie sa ai un ciclu menstrual regulat, astfel incat sa iti poti calcula cu exactitate perioada nefertila.