| anamaria99999 a întrebat:

Buna, am făcut sex neprotejat pe 30 Noiembrie dar nu a ejaculat in mine. Pana acum mi-a venit ciclul de 4 ori. E posibil sa fiu însărcinată? Sa fac totuși un test de sarcina chiar dacă am avut ciclu pana acum?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu e posibila nici o sarcina, in conditiile descrise de tine.
Ca sa te linistesti complet, totusi, fa si un test de sarcina, sa nu mai stai cu teama si indoiala in suflet.
Dar insarcinata nu esti.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ca poti sa faci cate teste doresti, dar vor fii inutile, fiindca dupa 4 luni in care nu ai mai avut sex deloc si au fost 4 cicluri normale, nu vad cum ai putea sa ramai gravida.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine nu este nevoie sa faci niciun test de sarcina.

| Rux04 a răspuns:

Bună. Dacă menstruația a venit normal ca și abundență și a ținut la fel ca și număr de zile nu ai de ce să îți faci griji. Pe viitor te sfătuiesc însă să găsești împreună cu partenerul tău o metodă de contracepție convenabilă pentru amândoi. Eu aș merge pe prezervativ, mi se pare cel mai sigur, este doar o părere.

| anamaria99999 explică (pentru Rux04):

Ciclul mi-a venit normal și la fel de abundent și m-a ținut 5 zile ca de obicei. Atunci mai trebuie sa îmi fac testul de sarcina?

| Rux04 a răspuns (pentru anamaria99999):

Eu zic că nu.