| poli1921 a întrebat:

am facut sex protejat cu partenera mea si am ejaculat in ea(in prezervativ, ma rog), iar ei trebuia sa ii vina ciclul acum, pe 4, iar azi suntem in 8 si nu i-a venit...
Se poate sa se fi intamplat ceva? Sa ramana insarcinata? Sau care e cauza intarzierii?
Va multumesc.

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu poti stii niciodata. Poate are o mica dereglare hormonala,poate a racit la ovare,sunt multi de poate.Cel mai simplu,este un test de sarcina, desi cam devreme, dar exista teste care iti spun din prima zi de intarziere a ciclului daca esti insarcinata sau nu.Deci,sa ia teste de sarcina si sa le faca.Daca nici prezervativul nu era spart,nici nimic nu s-a intamplat,nu are cum sa fie insarcinata. Testele le face doar ca sa va linistiti amandoi,cred ca a racit(nu e vorba de raceala,de gripa,e vorba de raceala la ovare care e cu totul altceva,si, cu timpul asta, nimic nu e exclus). Mult noroc!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Probabil e racita sau e vreo dereglare ceva...in orice caz nu e gravida daca v-ati protejat.

| Romelya314 a răspuns:

DAca ai ejaculat in prezervativ nu are cum sa ramana gravida, mai ales daca prezervativul nu s-a rupthappy Daca a trecut o saptamana de la contactul sexual poate sa-si faca un test de sarcina, ca sa stati linistiti!
Sa sti ca majoritatea fetelor au dereglari de ciclu, care se stabilixzeaza abia peste 20-23 anibig grin

| Kalugaru a răspuns:

Poate are ea vreo problema daca u sti sigur ca ai ejaculat in prezervativ

| adryenutssa a răspuns:

E posibil sa fie racita, dar e posibil sa fie insarcinata daca a fost prezervativul spart sau daca ai atins-o din greseala, mai bine sa mai astepte 2-3zile si daca nu ii vine sa ia un test de sarcina... aveti mai multa grija data viitoare

| poli1921 explică:

Nu a fost prezervativul spart pentru ca dupa terminarea actului sexual, l-am scos si era totul in regula.nu era spart, iar tot ce a fost era inauntru la el, iar ea nu e racita. Nu are probleme de sanatate acum...

| poli1921 explică:

Ok,ne-am hotarat sa mergem la un ginecolog.
Imi puteti zice si mie ce consult trebuie sa fac acolo? ce anume trebuie? Vreau sa stiu si aproximativ cat trebuie... daca trebuie eco, daca nu. Daca stiti...