| Anonimousss17 a întrebat:

Am fost cu un baiat..de doua ori.Ne-am despartit acum o luna din cauza ca s-a suparat pe mine ca nu i-am spus primul ca ma mut cu casa.I-a spus unei prietene comune ceva de genul"Daca ea nu ar mai fi venit la scoala si eu as fi intrebat unde e si as fi primit ca raspuns ca s-a mutat, ce as fi facut?".Am incercat sa ii explic ca in familia mea se intampla lucruri care ma afecteaza grav, dar o tine pe a lui.Mi-a zis ca el deja m-a uitat, sa il ignor, sa trec pe langa el si sa nu ii zic niciodata nimic.Asa am facut, dar el nu face acelasi lucru.El si inca un baiat cu care ma intelegeam chiar bine, au inceput sa isi bata joc.Nu imi dau seama de ce face toate lucrurile astea.Si eu si el am devenit aerieni.Amandoi am inceput sa luam note tot mai mici, iar profesorii ne spun amandurora ca nu suntem ca inainte si ca ar fi bine sa ne revenim.Eu stiu de ce mi se intampla toate astea.Dar el? Se bucura de fiecare data cand lipsesc de la scoala.Nu imi mai pot da seama ce spun ochii lui, iar eu nu stiu daca mai simt sau nu ceva pentru el.Mi-a spus cand ne-am despartit ca l-am facut sa sufere, dar nu inteleg cu ce.
Vreau tare mult sa stiu daca si el mai simte ceva pentru mine.Sa il intreb nu este o solutie si nici sa rog pe altcineva nu e bine.Niciodata nu i-a placut sa vorbeasca despre mine cu altii.

4 răspunsuri:
| NnDWtf a răspuns:

Daca ai probleme in familie ar fi trebuit sa vorbesti intai cu el, dupa cu prietena ta. Faptul ca i-ai spus ca te muti prietenei tale prima data, denota ca tu il lasa-i pe el pe locul doi in viata ta.
Daia nu vrea sa mai auda de tine. Nu te mai place, te uraste.
Notele voastre au scazut din cauza ca tu inca esti cu gandul la el, iar el se gandeste cum sa te faca sa suferi mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| FaithGaga a răspuns:

Dupa parerea mea, el nu te mai place. Probabil ca a suferit la inceput din moment ce ti-a si marturisit, dar acum, dupa felul in care se comporta cu tine, cred ca ii esti indiferenta si te-a uitat deja. Inafara de a-l intreba de ce face lucrurile astea, chiar nu mai stiu ce ai putea face... Decat daca ti-ar spune el ce se intampla. Cred ca isi bate joc de tine din cauza ca e foarte suparat dupa ce v-ati despartit... sad

| Jojiza a răspuns:

E suparat pe tine pentru ca nu i-ai spus, s-ar putea sa mai tina inca la tine... dar nu stie sa demonstreze + de asta iti mai poarta pica. Nu il baga in seama, spune-i daca vrea sa fiti amici... daca nu macar sa te lase in pace, sa nu te mai necajeascahappy!