| Adryydream a întrebat:

Am fost doua luni jumate cu un baiat iar el s-a despartot de mine pentru ca "nu ne potriveam". Inainte sa fiu cu el mi-a placut de el aproximativ un an. De cand ne-am despartit se comporta dragut cu mine, mai dragut ca de obicei. Eu inca tin la el si nu am trecut peste despartire. Simt ca el este singura persoana care ma poate face fericita. Am incercat sa il uit sa nu mai vorbsc cu el dar nu pot imi este foarte greu sa stau departe de el. (am ramas prieteni dupa relatie) Va rog daca imi puteti da niste sfaturi as fi foarte recunoscatoare happy Multumesc :*

6 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Rupe legatura cu el. Atata vreme cat e prin preajma, n-o sa-l poti uita. Iti faci rau singura, tot visand la un baiat care nu te vrea. Probabil ca se poarta mai frumos, fiindca nu mai are nicio obligatie fata de tine. Inainte era mai rece, pentru ca se gandea sa-ti dea papucii.

| Caro34 a răspuns:

Ai vorbit sincer cu el despre asta? Am trecut si eu prin asta, dar pe ultima suta de metri, dupa ce am vorbit sincer, ne-am impacat! Spune-i ca tii la el si vezi ce zice? Daca nu mai vrea sa fiti prieteni, atunci va trebui sa accepti - viata e interesanta: nu este el alesul si va veni un altul. Sa stii ca uneori, cand ne despartim de cineva, o facem fiindca nu-i persoana potrivita si cea potrivita e in apropiere si trebuie sa "intre" in viata noastra. Sa nu fii trista! Cu timpul, cel care va veni, te va face sa-l uiti pe acesta intr-o clipa! Se spune ca putem uita! Suntem umani, dar cu puteri divine! Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum adica nu va potriveati?

| BLeur a răspuns:

Bună.

Vorbeşte cu el, odată pentru totdeauna clarifică asta. Spune-i că nu poţi trece peste. Poate că el a găsit altă fată şi a spus ' nu ne potrivim ' să nu se rănească, dar dacă se comportă aşa cu tine nu înţeleg de ce a renunţat.
În fine, vorbeşte cu el şi clarifică asta.

Id-ul meu: toxicc. drops, dacă mai ai nevoie de vreun sfat.

| Draghici_Florin_1979 a răspuns:

E prima ta iubre, de asta ati este geu
Mai important lucru e k santeti prieteni sa acum
De fie car dat cand va intalniti acordai mai multa atentie k el sa antaleaga
Probabi va fi doar pentu un tinp despratirea ast
Dar prin gesturi frumoase din partea da
al vei putea convinge
Acordai atentie mai multa tu k el sa vada k esti si tu unica pentru el
supces

| Faliboga_Igor_1994 a răspuns:

Buna... Ase am patit si eu cu o fata am inpreitinit un an si m-a lasat pentru altu. Ea tot asea a patit cum si tu. Si tot ma cauta in fiecare zi pe facebook ma suna intruna. Pana nu ne-am intalnit intr-o zi. Ma implora so ert ca nu poate trai fara mine ma iubeste nu ma poate uita. Dar eu o respingeam pentru ca ma ranit odata si n-am vrut sa mai sufr aiurea. dar cu timpul tot ne sunam unul pe altu neam intalin, si am inceput sa inprietenim din nou. Totul e minunat o iubesc ma iubeste. Sati zic sincer.Fa ce iti zice inima nu cum gandeesti tu vorbeste cu el, nu-l lasa sa plece...