| Adryydream a întrebat:

Am fost cu un baiat vara trecuta vreo doua luni jumate. Eram cei mai buni prieteni inainte de asta si am ramas prieteni foarte buni si dupa relatie. Ne.am despartit pentru ca pur si simplu el a zis ca nu ne potrivim (nu e din cauza altei fete). Inainte sa fim impreuna eu il placeam de 2 ani. Au trecut 5 luni de la despartire si eu inca nu pot trece peste asta. Simt ca este singura [persoana care ma intelege si singura persoana cu care vreau sa fiu. Mi.a mai placut de multe alte persoane dar niciodata nu a fost atat de intens... Cum pot sa nu ma mai gandesc la el si sa socializez si cu alti baietii?

Răspuns Câştigător
| STEFANXxX a răspuns:

Stiu ca e greu asta.Cu totii trecem prin aceasta dragoste dulce si totodata amara. Daca noaptea cand dormi si te gandesti la el, incearca sa iti zici"Nu gata! Eu nu mai am nicio sansa, nici n-are rost sa ma gandesc la el".Si incearca sa te linistesti cu muzica care n-ai ascultat-o in timp ce va intilneati sau...ma rog sa nu-ti aminteasca de el.Fa-ti mai multi prieteni...sau mai comunica mai des cu cei vechi, pentru a nu-ti aminti de el.Si da! Dragostea nu vine deodata.Tu ai sansa sa te intilnesti cu altul, dar cu timpul poti sa te indragostesti de el.Nu stiu, ai sa vezi.Ei cam atat. Funda?

6 răspunsuri:
| AdyAdeluş a răspuns:

Buna. Eu cred ca ar trebui sa ii spui baiatului ca mai simti ceva pentru el si poate atunci te vei simti mai bine. Iesi cu prietenele prin oas, distreaza-te nu te mai gandi la el. Sper ca te-am ajutat.

| neutrino a răspuns:

In vara aceasta pleaca la mare, fara el. Pana atunci, ocupa-ti timpul cautand inlocuitorul mult dorit.

| sofisis a răspuns:

Daca chiar nu se mai poate sa fiti impreuna, eu zic sa te indepartezi de el. Zici ca ati ramas foarte buni prieteni...mare greseala. Asa nu ai cum sa treci peste. Adica ai cum dar e foarte greu. Daca nu ai mai avea contact cu el deloc ti-ar trece mai usor. Ochii care nu se vad se uita

| cristimihailov a răspuns:

Poate suna ciudat, dar eu i-as face o inmormantare metaforica. As da un anunt la ziar, i-as cumpara flori, in fine, as face intr-un fel incat sa inteleg ca a murit si ca dupa doliu, viata continua.

Nu sunt relatii asemanatoare, asa cum nu sunt si baieti la fel. Dar unde la unul lipseste, la altul prisoseste.

| Danysan a răspuns:

Intelege ca abordezi gresit Problema si el o face la fel. Faptu ca ai pentru el Sentimente de atatia Ani ar trebui sa te faca sa intelegi ca Baiatu acesta este ceva in Viata ta.Acum Nepotrivirea asta e ceva care se poate discuta.Ma gandesc ca nu se refera la lucrurile obosnuite pentru ca ar parea Infantil sa te gandesti ca nu poti sa stai cu cineva intr-o Relatie daca fetei sau baiatului nu ii plac Rosile si tie da laughing.Am incercat sa iti spun mai pe inteles.Atata vreme cat este acel Sentiment si crezi ca persoana Respectiva te face sa te simti Speciala se poate trece peste tot.Bine ii Place sa joace Fotball si tie nu -e logi ca esti fata laughing dar asta nu inseamna ca nu poti sa mergi la partidele lui sau sa il intelegi cand vine vb de asta.Gandeste-te ca e vb de atatia Ani si voi va ascundeti ca niste Copii pentru ca nu va potriviti -Cum vine asta -Ce crezi ca nu se poate rezolva asta. Poate ca esti genu ala Irascibila si vrei sa faca toti ca tine sau el e asa dar mai lasa-i de la tine si el la fel ca asa e in Relatie. Trebuie sa ajungeti la un accord intre voi cand vine vb de ceva si sa Luptati pentru orice Problema aparuta.Chestiile astea cu diferente si ca nu ne potrivim mi se par aberatii atata vreme cat Lupti sa fi ci cineva dar trebuie sa o faca si baiatu. Gndeste-te la asta Bine.

| raduradu2014 a răspuns:

Du-te la psiholog