| Anjto a întrebat:

Am fost impreuna cu un golan si si-a batut joc de minesad. De la o vreme era foarte indiferent niciodata nu ma suna, numai eu! L-am imprumutat cu niste bani si doar atunci m-a sunat. cand avea nevoie de ceva! L-am prins intr-o seara beat si l-am intrebat ce e cu noi, si cum ramane pentru ca nu mai suportam indiferenta lui! El mi-a spus " Eu am iubita demult, tu ai fost doar asa. daca vrei sa raman si cu tine si cu cealalta. si mi-a zis ca niciodata na m avut o relatie cu mine am fost asa o aventura pentru el " si eu chiar tineam la el. si i-am ras in fata, zambeam cand imi spunea lucrurile astea. dar pe dinauntru mi se rupea sufletul. Problema e ca si eu stau in acelasi anturaj cu el si el vine cu iubitasa acolo si nu-mi convine ma simt foarte prost. Vreau sa-si dea seama ca fata aia este o mahalageoaica si o taratura. si stie si el asta. sad Eu sunt cuminte si ea e o panarama. nu ii inteleg pe baieti!

Răspuns Câştigător
| Viviluka a răspuns:

Te inteleg. Si nu esti la fel ca ei daca stai cu ei poti fi si diferita de ei. Stiu, cand te indragostesti nu conteaza cum este pur si simplu te-ai indragostit fara sa ti cont de situatie. Foarte bine ai facut! Astfel de baieti nu merita sa vada o lacrima de la tine ei se cred smecheri vai de ei, sunt niste ratati acum oricine ati vrea puteti faceti ce vreti dar genul acesta de baiat este un baiat fara viitor. Si sti de ce esti diferita? Pentru ca tu ai suflet. Chiar tu ai zis ca ti se rupea sufletul. In schimb crezi ca fata aia ar fi durut-o undeva? Da golanii trag la astfel de fete. Tu tot ce trebuie sa faci este sa iti faci noi prietenii. Prieteni ca tine, sa aveti lucruri in comun, incearca sa te imprietenesti cu altii. Si pe tipul ala uita-l. Oricum se va intoarce ca un catelus inapoi la tine. Asa sunt golanii crede-ma!
Succes scumpa mea si daca vrei poti sa imi lasi id pe privat :* Te pup

25 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici tu nu esti departe(scuze) daca stai cu el. Orice ai spune.

| Nordic a răspuns:

Normal că şi-a bătut joc de tine. La ce te aşteptai? Aşa fac toţi tipii "şmecheri" de care vă îndrăgostiţi nebuneşte din nu ştiu ce motiv.

| ksuper31 a răspuns:

Viviluka are foarte mare dreptate.El este un ratat si trebuie tratat ca atare.Cand il vezi data viitoare pe strada, sa-l scuipi te rog, din partea mea! Si iti recomand sa nu mai bagi in seama golanii de genul acesta niciodata deoarece aduc numai negazuri.Eu am si colegi de acest gen care fumeaza, se drogheaza, etc. dar cand e sa se bata, fug acas`.Cel mai bine este sa nu le dai atentie si sa mergi linisti-ta pe langa ei.

| DennK a răspuns:

Ouff, si eu am patit-o. I-am ras in fata si l-am facut de tott rahatu' in fata prietenilor si s-a invatat minte laughing.

| Anjto explică (pentru DennK):

laughing) Su un cele din urma si-a dat seama ce a pierdut?

| DennK a răspuns (pentru Anjto):

Mdeeeeeeea. dar n-a mai incercat sa ma obtina inapoi. stia ca nu mai poate, ca am suferit prea mult si nu mai vroia sa ma vada asa.

| neutrino a răspuns:

Asa sunt golanii, isi bat joc de fete cuminti si fara minte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca mai are rost sa te gandesti la ce a fost. Tipul a fost un nesimtit si si-a batut joc de tine, tu acum stii chestiile astea, deci nu merita sa te mai gandesti la el.Invata din povestea asta, da-l dracu' si mergi mai departe!

| Pitzipoanca a răspuns:

Banuiesc ca esti si o doamna, si esti si educata. laughing Iti meriti soarta, iubito. Si inca ai scapat ieftin. Esti mult sub nivelul ei, din moment ce tu ai fost doar roata de rezerva. Daca esti asa minunata cum pretinzi, incepe sa te respecti. Nici dracu nu te va respecta daca tu nu o vei face. Si deocamadata nu o faci. Multa bafta la cresterea stimei de sine.

| Anjto explică (pentru Pitzipoanca):

Iubito nu ma judeca fara sa ma cunosti. Tu niciodata nu te-ai indragostit? Nu ma cred nici o doamna, minunata si de educata. sunt educata! Retific am spus ca sunt cuminte adica imi vad de treaba mea, nu sar dintr-una in alta! Multumesc pentru sfat.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Anjto):

Acum trebuie sa dau copy-paste? Dupa intrebarea postata de tine am putut trage cu usurinta concluzia ca te afli in intervalul 15-17 ani. Eram sarcastica atunci cand am spus doamna si educata - tu esti destul de agramata. Si da, imi permit sa evaluez situatia. Tu sincer ai crezut ca vei primi aprecieri pe aici in urma postarii tale? Sau oferte "da prietenie"? I mean, srsly. Viata te caleste mai ales in urma actiunilor tale. Asuma-ti-le.

| Anjto explică (pentru Pitzipoanca):

Imi cer scuze atunci. Doar ca mai luat mai tare. Crede-ma ca ma simt foarte prost. si comentariile rautacioase nu imi vin bine chiar daca sunt adevarate. si asa este, vorba aia spune-mi cu cine stati ca sa -ti s[un cine esti chiar daca nu sunt ca ei. Am rarit-o cu acei tipi si mi-am facut un alt grup de prieteni. oricum stiu ca asta este realitatea si trebuie sa trec peste happy. Inca o data multumesc pentru sfat.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru Anjto):

Nu ar fi o idee rea sa-ti schimbi numarul de telefon. In maxim cativa ani, acei oameni vor ajunge naspa si nu e nimic mai neplacut decat sa fii realizata si sa te sune puscariasi, drogati, etc., care vor sa se laude cu tine sau sa te santajeze. Ti-am spus toate astea pentru binele tau. Ai grija cu cine-ti faci de lucru. Si data viitoare, testeaza-l foarte bine pe tipul cu care vrei sa iesi la intalniri. Cu totii facem greseli mari, mai ales in adolescenta. Cine-ti spune altceva e ipocrit. Important e sa inveti din greseli si sa nu le repeti. Si nu uita: TU esti cea mai importanta persoana din viata ta. O zi frumoasa sa ai.

| Celestina003 a răspuns:

Eu cred ca se va întoarce si isi va cere scuze când se va maturiza.

| Vibrations a răspuns:

Cazul tău seamănă perfect cu povestea din melodia aia lu Taylor Swift - You belong with me laughing numai că aia are Happy End

| adrianamara a răspuns:

Nimeni nu-i intelege,oricum acest,, baiat"nu merita nimic de la tine, sa faca ce vrea in fond el a pierdut nu tu! Tu nu ai ce sa pierzi, oricum nu a fost al tau niciodata, arata-i indiferenta si fi fericita!

Răspuns utilizator avertizat
| rizbytzu a răspuns:

Nu vad de ce iți daci griji pentru el, asta și-o bătut joc de tine și tot tu ești ceea ce își face griji poate unora le plac curvele si panaramele gusturile nu se discuta

| andreiiutu a răspuns:

L-ai lasat sa isi bata joc de tine. Baiatul nu are nici o vina. Maturizeaza-te si nu mai fi o lipitoare data viitoarewinking. Stiu ca e crud dar asta e adevarul.

| Misipisi a răspuns:

Eu cred ca dupa atatea jigniri din partea lui nu merita sa mai lupti pentru eloh go on E un baiat fara caracter, care isi bate joc cred ca de toate fetele dupa cum ai zis tu. Chiar ca e golanhappy Iar daca tu nu vrei sa ajungi carpa lui lasa-l happy

| Dan_Sebastian_Trandafir_1990 a răspuns:

Ti-a dat vreodata sus?