| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

Hey in primul rand vreau sa spun LA multi ani tuturor! si acum sa imi spun ofulsad nu stiu ce sa ma mai fac vb cu un baiat de 3 luni. Il iubesc mult dar ma face mult sa plang el e genul de golan iar eu fata cuminte nu stiu ce sa ma mai fac el am impresia ca pune mai multa atentie pe prietenii lui decat pe mine si cel mai grav este ca bea, de exemplu azi inloc sa stam si noi ca multe alte cupluri el este beat... Ce sa fac sa mai continui relatia cu el?sad il iubesc mult si ma doare foarte tare cand stiu ca nu pot fi si eu fericita alaturi de baiatul pe care il iubescsad mi-as dori si eu sa fie om de casa daca tot spune ca ma iubeste nu stiu a intrat intr-un anturaj si nu stiu cum sa-l mai scoat nu stiu ce sa fac sa mai vorbesc cu el sau nu are rost?crying ajuta`ti`ma va rog sad un sfat chiar nu stiu ce sa mai faC mereu ma gandesc la el iar el ma rasplateste cu gesturi din aceleasad, ce sa facsad?

Răspuns Câştigător
| AɱαȥιɳɠʷᵒʷAɳιɱαTҽ a răspuns:

Eu zic sa ii spui ceea ce simti pentru el.cat de mult il iubesti.cate ai face pentru el.roagal sa se lase de baut pentru voi. ajutal sa faca asta. Daca nu te va intelege si nu te va asculta inseamna ca nu te merita.Stiu cum e.sa il iubesti dar.vei plange o zi, o luna, un an dar viata merge inainte.si probabil vei gasi pe unul care te iubeste cu adevarat sper ca te-am ajutat.iti urez mult noroc in dragoste. Apropo. dragoste = suferinta si lacrimi La multi ani!

7 răspunsuri:
| Kylexy a răspuns:

Viciul asta este foarte greu sa il scapi de el iti trebuie nervi si rabdare din titan.
Solutia in problema ta vorbeste cu el spune-i daca te iubeste sa bea mai putin ca ai nevoie de el sa iti fie alaturi eu sincer iti spun daca fata care ma iubeste imi spune sa ma las de fumat as face-o nici nu as sta pe ganduri.
La multi ani!

| cOnTexT a răspuns:

Deci nu pot sa cred ca sunt de acord cu Crinu!
Daca ti'a trebuit "golan" (vorba vine, dar intelesul e altul) ai golan! BFT.

| Awndre a răspuns:

Georgianasad. Nustiu cum este sa ai un prieten care bea. dar nuprea ii poti schimba. Daca s-a apucat de curand, il poti scoate din asta, dar trebuie sa aiba parte de MULTA sustinere din partea tuturor. daca e mai vechi in "meserie" va fi ceva de munca.
Solutia ar fi si comunicarea, vorbiti, fa-l sa inteleaga ce te deranjeaza la tine si intreaba-l de ce face ceea ce face. Stii, multi fac ceea ce fac doar pentru a incerca senzatii noi, DOAR pentru ca asa vad in jur, doar pentru ca exista curiozitatea, dar pe parcurs se obisnuiesc cu "binele", pentru ca asa il considera si greu mai renunta. Daca tii la el, ar fi bine sa il prinzi intr-o faza buna, sa vorbiti DESCHIS, fara ocolisuri. Spune-ti opinia, intreaba-l si pe el ce parere are despre el/despre ceea ce face, daca crede ca e bine ce face. si cel mai important, intreaba-l DE CE face toate astea?
mult succes Georgiana si fie ca noul an sa iti aduca ce nu ai avut pana acum si ti-ai dorit!:*

| danielagoldica a răspuns:

Lasa-l cat mai repede!

| no1cares a răspuns:

Off ce poveste straight face
mmm' ce sa zic...inceaca sa discuti cu el...sa ii explicii cum te simti, si cum te raneste pe tine gesturie lui:/
daca bea de mult timp e ff greu sa se lase, mai ales daca e dependent sad
macar sa bea cu masura
s'o faca pentru tine daca' sustine ca te iubeste'
:/
sa stii ca comunicarea intr-o relatie ajuta FOARTE mult
daca tu nu o sa-i zici cum te raneste si ce simti.oh go on
el o sa creda ca nu ai nimic in potriva
ce sa mai zic
BAFTA, sper ca te-am ajutat
si 2o11 sati aduca tot ce ti-ai dorit si sa ai parte de tot ceti doresti!
funda? :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Golsan ai vrut. golan ai.este popular, are succes din cauza unor proaste.fii si tu mai inteligenta.lasa visul cu iubirea fiindca ratiunea invinge inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar daca este dureros nu are rost sa mai continui cu el.
daca ai zis ca mai si bea te-as sfatui sa scapi repede de el pana nu intra la idei obscene.