| negrutzaa a întrebat:

am fost impreuna cu un tip 5luni, si ne am despartit datorita geloziei lui, eu am 18ani iar el 16, mi a spus ca dk la anul voi merge l medicina sigur imi voi gasi unul acolo, e gelos pentru ca am fost chemata d diverse firme d modeling, etc.asa ca ne am desptartit d o saptamana, tot d atunci el a inceput sa vb cu o tipa p mess, dupa ce ne am despartit l am tot sunat ca o disperata si ii plangeam l tel, si el nu mai vroia sa ne impakm, acum m am mai calmat, nu l mai sun, m am decis sa l ignor, ce ar fi mai bine sa fac ca sa regrete ca ne am despartit? tin sa mentionez ca e berbec si ca am fost prima lui prietena! as dori sa l fac sa se intoark la mine si sa il fc sa sufere la fel cum am suferit si sufar! vreau cat mai multe pareri, dau funda!

11 răspunsuri:
| Visecolorate a răspuns:

Ignora'l. De ce vrei asa de mult sa'l faci sa sufere? Din moment ce ai luat decizia de a va desparti ar trebui sa'l lasi sa'si vada de viata lui. Dar din moment ce inca mai ti la el...lasa'l asa o vreme. Incep sa constat ca toti se intorc oh go on

| thereforyou a răspuns:

"as dori sa l fac sa se intoark la mine si sa il fc sa sufere la fel cum am suferit si sufar" esti o proasta.

| ΣleƙtrᴓRaccȍȍN a răspuns:

Nu conteaza ce zodie e. sunt niste prostii
incearca sa-i strecori ceva de genul "am vorbit cu niste viitori colegi de la medicina... e de treaba lumea pe acolo. poate aveai dreptate si gasesc un baiat pe acolo"
daca nu reactioneaza in 2-3 zile chiar nu-i pasa si nu prea sunt sanse sa se intoarca la tine...
fii puternica si hey. poate chiar gasesti un tip mai mare la medicina care sa te merite happy

| lAuRitAs a răspuns:

Ba esti nebun(a)? laughing
ignora-l si atat
bye

| LexUTz a răspuns:

La ce sa iti pierzi tu timpul facandu-l pe el sa sufere? Stai cuminte in banca ta si arata-i indiferenta pentru ca asta este de ajuns

| TheDevil a răspuns:

Sigur el sufera mai mult de cat tine, tu fiindui prima lui prietena. Ignora`l, nu-l mai cauta, incearca sa umbli cu alti baieti si ai sa vezi cum o sa inceapa el sa te caute pe tine, pentru ca isi da seama ce a pierdut. tongue

| afrodyta a răspuns:

Draga mea, un baiat cand gaseste astfel de motive sa se desparta de tine, inseamna ca nu ii mai place de tine si a vazut o alta fata mai draguta si poate si-a facut`o ca prietena, si intodeauana ceva nou e mai bun... asa cred baitii...in fine. Tu ar trebui sa il uiti facadnu`ti un alt iubit si sa iesi cu el in oras undeva, si sa te vada fostul iubit cu el si atunci o sa moara de ciuda si atunci o sa vada cat tea pretuit si ii pare rau. Dar u nu-i mai da atentie, nu-l mai suna sau alceva, deoarece el atunci cand ii dat atentie, el face si mai rau si vede ca esti disperata si face si mai rau.Nu-i mai da atentie si tot el se intoarce la tine. te pup! Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer? Pentru nimeni si nimic nu merita sa sufer in lumea asta...eu sunt de parere ca indiferenta doare cel mai rau, asa ca ar fi mai bine sa te gandesti la tine prima data si la urma la persoana cu, care vrei sa fii, dar la anii pe care ii ai mai bine te-ai distra ktva anisori buni si dupa sa te gandesti la iubyrea asta de care ne vorbesti u asta este parerea mea:*asa ca ai grija de tine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti "super tare" fata draga! Daca tu intri la medicina, chiar ca de acum o sa ma operez singur!

| RalucaAlexandra a răspuns:

Crek ca e bine sa-l ignori.

| Sniper_8169 a răspuns:

Sincer cred ca este un limitat daca este gelos /invidios pe tine ca te duci la diferite interviuri. Viata nu trebuie consumata inutil langa cineva ca el, gaseste-ti un tip care sa te respecte in primul rand, sa ai cu cine schimba doua vorbe la nevoie.