| Anonimm144 a întrebat:

Nu stiu ce sa mai fac..am o relatie de aproape 3 ani iar el este foarte indiferent, am suferit atat de mult in relatia asta ..aseara ne-am despartit, eu plangeam iar el se distra cu baietii dar si cu fetele.
Vreau doar sa il uit, sa nu imi mai pese, sa nu mai pun la suflet tot ..sau cum as putea sa il fac sa regrete? va rog. ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Nu trebuie sa pari, ci chiar sa fii.Ai spus ca a fost o relatie dificila in care ai avut de suferit.Gata, s-a terminat, esti libera sa te bucuri de ceea ce este in jurul tau.Iesi cu prietenele, concentreaza`te pe ceea ce iti place sa faci, gaseste`ti niste hobbyuri noi, fa cunostiinta cu alti baieti.Esti inca tanara, viata abia a inceput, nu s-a terminat acum ca a plecat.Chiar ti-a facut un bine, pentru ca din ceea ce spui, esti cam dependenta si nu ai fi fost in stare sa pui tu capat relatiei, desi parea a fi una toxica.

Nu privi asta ca pe un sfarsit, ci doar sansa la un nou inceput, mai bun, asta daca ai invatat din greseli >.>

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce sa regrete?
Daca el se bucura ca a scapat de tine, de ce crezi tu ca regreta?
Mie mi se pare ca sarbatoreste tocmai ca-i singur, nu ca regreta.

| WaterDrop a răspuns:

Razbuna`te pe el fiind fericita, singura sau cu altul.Cand va vedea ca iti vezi de viata si chiar o duci mai bine decat o faceai atunci cand erai cu el, este o mare sansa sa se manance in ganduri.

| Anonimm144 explică (pentru WaterDrop):

E cam greu sa par ca sunt fericita. il vaf in fiecare zi la scoala.

| Anonimm144 explică (pentru WaterDrop):

Iti multumesc din suflet pentru toate sfaturile! Poate vorbim in privat.

| WaterDrop a răspuns (pentru Anonimm144):

Nu trebuie sa pari, ci chiar sa fii.Ai spus ca a fost o relatie dificila in care ai avut de suferit.Gata, s-a terminat, esti libera sa te bucuri de ceea ce este in jurul tau.Iesi cu prietenele, concentreaza`te pe ceea ce iti place sa faci, gaseste`ti niste hobbyuri noi, fa cunostiinta cu alti baieti.Esti inca tanara, viata abia a inceput, nu s-a terminat acum ca a plecat.Chiar ti-a facut un bine, pentru ca din ceea ce spui, esti cam dependenta si nu ai fi fost in stare sa pui tu capat relatiei, desi parea a fi una toxica.

Nu privi asta ca pe un sfarsit, ci doar sansa la un nou inceput, mai bun, asta daca ai invatat din greseli >.>