| dream95 a întrebat:

Am fost la dermatolog sa-mi scot niste negi vaginali prin crioterapie, mi s-a recomandat sa fac spalaturi externe cu tantum rosa si sa iau pastile septilin pt imunitate, mi-a fost rusine sa intreb daca am voie sa am contact sexual protejat. Astept raspuns, multumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Am specificat chiar la inceputul raspunsului si anume : "Daca s-au cicatrizat/vindecat locurile...". Sex poti face fara probleme insa nu va fi placut in cazul in care tu nu te vei simti confortabil. De asemenea pana la vindecarea completa trebuie intretinuta o igiena impecabila a intregii zone labiale, vulvo vaginale si anale. Iti doresc o recuperare rapida, grabnica.

2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca s-au cicatrizat/vindecat locurile negilor extirpati si nu apare senzatia de discorfort in momentul atingerii zonei labiale si vaginale poti intretine raporturi sexuale fara nicio restrictie. Multa sanatate.

| dream95 explică (pentru corbulalbrosu):

Ieri am fost la crioterapie, mi s.a spus ca ar trebui sa se usuce si sa cada in cateva zile si o sa dispara senzatia de usurime, mie mi.au iesit cativa in jurul anusului si unul putin mai departe de orificiu

| corbulalbrosu a răspuns (pentru dream95):

Am specificat chiar la inceputul raspunsului si anume : "Daca s-au cicatrizat/vindecat locurile...". Sex poti face fara probleme insa nu va fi placut in cazul in care tu nu te vei simti confortabil. De asemenea pana la vindecarea completa trebuie intretinuta o igiena impecabila a intregii zone labiale, vulvo vaginale si anale. Iti doresc o recuperare rapida, grabnica.