| MariaMariaAlexandra a întrebat:

am și eu o problemă!
Sunt în Italia de vreo 8 luni și jumătate și am o relație la distanță cum ar veni, eu pe el nu l-am văzut niciodată, l-am cunoscut pe net, dar cică o să ne vedem în vacanță!
Țin la el, și el mă iubește, și uneori mă întreb dacă are vreau-n rost relația asta?
O prietenă de a mea mi-a zis că îmi pierd timpul degeaba așa!
Între timp am cunoscut un băiat aici care mă place și vrea sa fim impreună..nu știu la care ar trebui să renunț? eu țin la celalt și chiar nu știu ce să fac..ar conta foarte mult ajutorul cuiva, dau fundă!

20 răspunsuri:
| Pacala a răspuns:

Nu există relații la distanță. Acelea-s doar pentru oameni care se simt extrem de singuri și care se mulțumesc cu jumătăți de măsură. Și nici nu durează.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Poti ramane cu aman2 si nu o sa stie unul de celelalt. E complicat si stiu asta din proprie experienta...si eu am stat in Italia cativa ani mai precis 8 iar in vacanta din 2009 m-am cuplat cu un baiat din Romania, cand m-am intors in Italia dupa cateva luni am cunoscut alt baiat care ma placea de ceva vreme dar nu ne cunosteam el ma vazuse prin oras, asa am ramas cu aman2...acum tu fa ce crezi ca e mai bine dar din moment ce el e in Romania si tu in Italia nu ai de unde sa stii ce face el, poate se intalneste cu altele poate isi face iubita si tie nu o sa iti spuna nimic. Ai grija ca nu poti stii cum e cu adevarat daca nu v-ati vazut niciodata.

| Pacala a răspuns (pentru XxBlueRosexX):

Târfă.

| XxBlueRosexX a răspuns (pentru Pacala):

Bag *** in mama ta de jogos care e problema ta? Vaziti de treaba ta sa te *** in gura...si app mama ta e o tarfa probabil ca nu ai observat.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Auzi fraiere curvele sunt alea care merg pe variana deci nu e cazul meu... poate mama ta e curva hai pa

Răspuns utilizator avertizat
| XxBlueRosexX a răspuns (pentru gaboruGG):

Mda ai vrea sa ti-ai dorii...nu ma cobor la nivelul tau copil facut din greseala...hai jet cu efect tarfa masculina

| corbulalbrosu a răspuns:

Alege-l pe cel real deoarece vei avea sansa unor experimente adevarate nu imaginate.

| neutrino a răspuns:

Daca tii la "celalt", atunci ramai cu el!

| h3r a răspuns:

În acest caz prietena ta are dreptate. Tu oricum deja te gândești la alt băiat.

| Alcyon a răspuns:

Aia nu-i relatie, ci doar o frectie virtuala. Tipul de pe net, probabil ca mai vorbeste cu inca zece fete, ca asa fac unii. Alege-l pe baiatul real, nu sta dupa cai verzi.

Răspuns utilizator avertizat
| darriya a răspuns:

Nu o poti numi relatie atata timp cat nici nu v-ati vazut..in vacanta de vara? va vedeti? ooo cam tarziu. daca te "iubea"facea orice sa te vada cat mai repede, cu siguranta pe langa tine mai vb si cu alte fete carora le scrie exact ce iti spune tie "te iubesc"nu mai crede in cei de pe net, e vrajeala curata, parerea mea este sa ii dai o sansa baiatului care te place real si nu virtualwinking

| Lorde92 a răspuns:

Sigur ai 12 sau 13 ani si nici macar nu ti-a venit menstruatia! Apropo mi se pare ca esti o persoana de naravuri usoare daca tu crezi ca se numeste relatie ceea ce-ai descris tu acolo.

| Sidonia07 a răspuns:

Ai o relatie la distanta dar, nu l ai vazut..cum vine asta, nici macar nu stii cum arata nu te ai intanlit cu el si tu ai o relatie..mare e gradina ta doamne! cati ani ai?

| e1xtz a răspuns (pentru Sidonia07):

Under 17... cel mai probabil, dar cel mai frumos ca o alta d-ra, tot ''italianca'', a invatat-o de bine, adica cel mai bine cu amandoi.
Ca na, sa nu se simta singura si neiubita cand vine acasa in vacanta...frumosss, ce mi-ai adus iubi din vacanta? - ete, ''clamydia'' de la celalalt, sau invers.happy. minunat

| Sidonia07 a răspuns (pentru e1xtz):

Diferenta e ca"ea tine la el dar, el o iubeste"ce dragoste pe voi, si ce prietena buna are! auzi ce sfat ii da..ca isi pierde timpul degeaba, de fapt..cine se aseamna se aduna"winking

| miuuuuxd a răspuns:

Analizeaza situatia si vezi cu cine are mai mult rost sa ai o relatie.
E cam greu cu relatiile astea la distanta.

| DeeaBrunetika a răspuns:

Nu poti stii cu adevarat cine e cel cu care ai o relatie la distanta. Oricine se poate da pe net un anume fel de persoana cu un anume caracter, comportament. Eu zic sa te cuplezi cu cel care e langa tine, cel care a spus ca te place. Doar cand il vei intalni pe cel de pe net vei stii care e mai potrivit, care merita iubirea ta. Bafta :*

| AnnaM29 a răspuns:

Pai iti zic eu relatiile la distanta nu tine se duc ele dracu casnicii dapoi labareli din astea virtuale, parerea mea pune bine in balanta aman2 relatii sa zic asa si dupa ei o decizie asteapta sa vina momentul sa te cunosti cu baiatul de la distanta dupa sa-i zici relatie cara.